Phoenix Contact CONTACTRON ? hybrydowy stycznik półprzewodnikowy

Hybrydowe styczniki półprzewodnikowe CONTACTRON uruchamiają silniki niezawodnie i bezpiecznie. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii CONTACTRON w porównaniu ze stycznikami mechanicznymi są 10-krotnie trwalsze, małe (22,5 mm szerokości) oraz skracają czas potrzebny na oprzewodowanie.
CONTACTRON może służyć do sterowania napędami jednokierunkowymi lub rewersyjnymi do mocy 4 kW. Ma wbudowane funkcje zabezpieczające przed przeciążeniem, zanikiem fazy, asymetrią faz oraz układ stycznikowy do wyłączania awaryjnego, co często, ze względów bezpieczeństwa jest wymagane w budowie maszyn.
W zależności od potrzeb można wybrać wersję urządzenia od prostego sterowania ?start/stop? do pełnej wersji sterowania rewersyjnego z wszystkimi zabezpieczeniami.
CONTACTRON  w zależności od zabezpieczenia przeciążeniowego dostępne są w wersji: 0,6 A, 2,4 A oraz 9 A, z napięciem sterowania 24 V DC lub 120/230 V AC. Nowa wersja 0,6 A jest dostosowana do silników o mocy 0,18 kW i pozwala na bardzo precyzyjne ustawienie zabezpieczenia przeciążeniowego.
Hybrydowa technologia jest sterowana mikroprocesorowo. Połączenie niezużywalnej technologii półprzewodnikowej i wytrzymałej techniki przekaźnikowej umożliwia ?łagodne? łączenie. Pozwala odciążyć styki przekaźników i zwiększa ich okres użytkowania. www.phoenixcontact.pl