Phoenix Contact – Bezpieczeństwo i niezawodność ważnych instalacji: CHECKMASTER

CHECKMASTER firmy Phoenix Contact to produkt jedyny w swoim rodzaju ? to narzędzie pozwalające obniżyć koszty przestojów tam, gdzie proces technologiczny jest drogi. 
CHECKMASTER pozwala zwiększyć bezpieczeństwo działania systemu, gdzie chodzi o realizację ważnych celów. Pozwala on użytkownikowi takiego obiektu przeprowadzać testy wszystkich ?wtykanych? ograniczników firmy Phoenix Contact ? regularnie, zgodnie z ustaloną wewnętrzną procedurą, np. raz w roku i po każdym dniu burzowym. 
Jako jedyna firma, Phoenix Contact pozwala spełnić wymaganie normy PN-IEC 61024-1-2, umożliwiając testowanie ograniczników Typu I (dawna klasa B) i dostarczając do tego odpowiedniego narzędzia.
Urządzenie rozpoznaje testowany element poprzez czytnik kodów, wykonuje test i ocenia stan elementu. Jest to ważne, zwłaszcza w przypadku ograniczników stosowanych w obwodach różnych sygnałów, ponieważ te ograniczniki nie mają sygnalizacji uszkodzenia. Pozwala to wymienić element, zanim zostanie on zniszczony.
Urządzenie może zapamiętać 200 wyników testów. Jest prosty  w obsłudze, więc nie wymaga specjalnie przeszkolonego personelu. www.phoenixcontact.pl