Pfleiderer Grajewo SA inwestuje 80 mln euro

    Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna zakończyła negocjacje z Pfleidererem. Inwestor zbuduje w Grajewie zakład wytwarzający cienkie płyty MDF, wykorzystywane przede wszystkim do produkcji mebli.
    ? Negocjacje zakończyły się sukcesem, dziś zostanie złożony wniosek o wydanie pozwolenia na działalność. W związku z tą inwestycją strefa spodziewa się napływu dalszych inwestorów z branży meblarskiej ? powiedział Wojciech Kierwajtys, wiceprezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
    Na decyzję o budowie nowej fabryki wpłynęła konieczność uzupełnienia portfela produktów Pfleiderera. Firma rozważała lokalizacje w innych krajach, ale ostatecznie zdecydowano się na Polskę.
    ? Nowa fabryka stworzy około 100 nowych miejsc pracy w samej fabryce. W naszej branży należy jednak zastosować mnożnik 4, dlatego szacujemy: łącznie z dostawcami, firmami transportowymi ? finalnie powstanie około 400 miejsc pracy ? powiedział Paweł Wyrzykowski, prezes Pfleiderer Grajewo SA.
    Uroczystość wkopania kamienia węgielnego odbyła się 22 listopada 2005. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na początek 2007 roku. Przewidywane moce produkcyjne wyniosą 250 tys. m3 MDF rocznie.