Pełną parą w kierunku zintegrowanego przemysłu

12 kwietnia, dobiegła końca tegoroczna edycja HANNOVER MESSE, którą zdecydowanie można uznać za udaną. ?Najważniejsze międzynarodowe targi przemysłowe okazały się ważną siłą napędową czwartej rewolucji przemysłowej? ? powiedział dr Jochen Köckler z zarządu Deutsche Messe AG. ?Zarówno wystawcy, jak i goście wystawili imprezie doskonałe noty ? również dlatego, że odpowiednio dużą rangę nadała ona tematowi zintegrowanego przemysłu, który staje się coraz ważniejszym trendem we wszystkich gałęziach gospodarki.?

Na HANNOVER MESSE 2013 swe produkty i usługi zaprezentowało 6 550 wystawców z 62 krajów. Najbardziej udana edycja imprezy od dziesięciu lat spełniła pokładane w niej wysokie oczekiwania i umocniła swą pozycję jako niekwestionowanego numeru jeden wśród targów przemysłowych na świecie.

?W kontekście hasła ?Integrated Industry? wystawcy udowodnili, że integracja poszczególnych procesów może mieć pozytywny wpływ na koszty, jakość produktów i kwestie ekologiczne ? a co za tym idzie również na pozycję firmy na konkurencyjnym rynku? ? dodał Jochen Köckler. ?Eksperci są zgodni co do tego, że idea zintegrowanego przemysłu trwale zmieni oblicze globalnej gospodarki w ciągu nadchodzących 10 ? 15 lat.?

Produkcja zintegrowana to zarówno szansa, jak i wyzwanie. ?Na HANNOVER MESSE widać było wyraźnie, że firmy są zdeterminowane, by dobrze wykorzystać ten trend. A wystawcy targów są na tej drodze dzięki przyjazdowi do Hanoweru o krok przed konkurencją? ? podkreślił Jochen Köckler.

Także dr Dietmar Harting, prezes komitetu wystawców, bardzo pozytywnie ocenił tegoroczną imprezę: ?Targi HANNOVER MESSE 2013 odniosły sukces po raz kolejny potwierdzając swą rolę jako najważniejszego międzynarodowego forum innowacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi tematu wiodącego wystawcy przygotowani zostali do zbliżającej się nowej ery w produkcji przemysłowej.?

Po raz kolejny targi HANNOVER MESSE stały się też platformą spotkań ludzi biznesu i polityki. ?W tym roku impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem decydentów z całego świata ? zarówno zza oceanu, jak i z Europy. Uczestniczyli w niej politycy najwyższego szczebla, przedstawiciele Unii Europejskiej, a także reprezentanci poszczególnych krajów związkowych i rządu w Berlinie? ? dodał Jochen Köckler.

Krajem partnerskim HANNOVER MESSE była w tym roku Rosja. Uroczystego otwarcia targów dokonała 7 kwietnia na oczach ponad 3000 zgromadzonych gości kanclerz Niemiec Angela Merkel wraz z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Rosja zaprezentowała w Hanowerze swój potencjał jako kraju rozwiniętego technologicznie i wypromowała się jako godny zaufania partner na arenie międzynarodowej. W czasie licznych spotkań ludzi biznesu z różnych krajów zainicjowano ważne projekty międzynarodowe, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. ?Rosja udowodniła, że jest wartościowym partnerem z perspektywami i bogatą ofertą dla potencjalnych kontrahentów. Zarówno na stoiskach poszczególnych firm, jak i w czasie imprez specjalnych nawiązano nowe cenne kontakty i podpisano umowy o współpracy? ? podkreślił Jochen Köckler.

HANNOVER MESSE 2013 odwiedziło ponad 225 000 zwiedzających. Targi utrzymały więc wysokie wskaźniki ? porównywalne z tymi z bardzo udanego roku 2011 ?a dodatkowo mogą pochwalić się wyjątkowo dużym odsetkiem osób decyzyjnych i specjalistów z branży wśród swoich gości. Co czwarty zwiedzający przyjechał do Hanoweru spoza granic Niemiec ? większość z krajów Unii Europejskiej (50%) oraz z Azji Południowej, Wschodniej i Środkowej (20%). Najliczniej reprezentowana była w tym roku Holandia (3500 gości) oraz Chiny (3400 osób), a także Indie, Włochy, Austria i Dania.

Kolejna edycja targów HANNOVER MESSE odbędzie się w dniach 7 ? 11 kwietnia 2014.