Patentus otworzył laboratorium pomiarowe

    W październiku br. spółka uruchomiła nowoczesne laboratorium pomiarowe. Całkowity koszt inwestycji, która w 49 proc. została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej, wyniósł 1 530 tys. zł. Nowa inwestycja nie tylko wesprze produkcję, ale również będzie oferowała swoje usługi podmiotom zewnętrznym.

    -Dzięki pracy naszego laboratorium, część usług realizowanych dotychczas przez podmioty zewnętrzne usług, zostanie wykonana w ramach naszej grupy. Nowa inwestycja pozwoli nam zoptymalizować koszty związane z bieżącą działalnością, zwiększyć jakość naszych produktów, a także przyspieszyć proces produkcyjny. Co ważne, dzięki uruchomionemu przedsięwzięciu poszerzymydotychczasowe źródła przychodów. Usługi pomiarowe zaoferujemy innym firmom z regionu. Nasze laboratorium należy do najnowocześniejszych w południowej części Polski, dlatego spodziewam się znacznego zainteresowania naszą propozycją – dodał Józef Duda.

    Aktualnie w laboratorium jest zatrudnionych 6 osób, każda z nich odbyła odpowiednie szkolenia na nowym sprzęcie pomiarowym. Zgodnie z początkowymi założeniami, laboratorium jest dostosowane do wykonywania usług dla różnych gałęzi przemysłu. Umożliwia pomiary bezstykowe zarówno małych elementów, jak również elementów o dużych gabarytach.