Parker Hannifin wykupił dwie firmy

    Firma Parker Hannifin wykupiła od Sterling Industries przedsiębiorstwo Sterling Hydraulics, które jest kontrolowane przez Caledonia Investments.
    Sterling, z siedzibą główną w Crewkerne w Wielkiej Brytanii, projektuje i wytwarza wkładkowe zawory hydrauliczne oraz rozgałęźne przewody rurowe dla urządzeń przenośnych. Produkty Sterlinga są wytwarzane zgodnie z wymaganiami konkretnego klienta. Firma może pochwalić się zyskiem wynoszącym 42 mln USD (dane z końca roku fiskalnego, tj. 31 marca 2005). Ma oddziały w Wielkiej Brytani i Chicago – łącznie zatrudnia prawie 300 osób. 
    Sterling Hydraulics to nie jedyna firma wykupiona w tym miesiącu przez Parker Hannifin, który jest także od niedawna nowym właścicielem przedsiębiorstwa Porter Instrument Company, zajmującego się rozwojem i wykonawstwem precyzyjnych urządzeń i rozwiązań przemysłowych, medycznych i dentystycznych.
    Od 1968 roku Porter Instrument wyspecjalizował się w rozwoju technologii i produkcji urządzeń precyzyjnych, które mierzą i kontrolują gazy i płyny. Zyski Portera w 2004 roku wyniosły 35 mln USD.