PACSystems RSTi od GE

ASTOR wprowadził na rynek nowoczesne, modułowe układy wejść-wyjść firmy GE Intelligent Platforms. Jak zaznacza polski dostawca, ze względu na kompaktowe rozmiary, pełną skalowalność i atrakcyjną cenę – nowa seria PACSystems RSTi I/O jest idealnym rozwiązaniem zarówno do małych jak i dużych rozproszonych aplikacji i pozwala optymalizować rozmiary systemu sterowania oraz koszty z nim związane.

Redukcja kosztów – to jedna z pierwszych kwestii, jakie brane są pod uwagę przy projektowaniu nowego, modernizacji starego, czy rozbudowie istniejącego już systemu sterowania. Szczególnie w przypadku elementów, które w systemach sterowania są niezbędne i występują w dużych ilościach. Takimi elementami są układy wejść-wyjść oddalonych, czyli urządzenia pośredniczące pomiędzy systemem sterowania a urządzeniami pracującymi fizycznie na obiekcie.

?Wybierając rozwiązanie PACSystems RSTi I/O możemy wprowadzić standaryzację w warstwie oddalonych układów wejść-wyjść i uczynić ją niezależną od zastosowanego systemu sterowania. Możliwość wymiany danych z dowolnym sterownikiem czy kontrolerem, pozwala na stosowanie rozwiązania w dowolnym typie aplikacji, skracając jednocześnie czas potrzebny na wdrożenie.? ? mówi Piotr Adamczyk, menadżer produktu w firmie ASTOR.  

Systemy wykorzystujące rozproszone układy wejść-wyjść PACSystems RSTi znacznie łatwiej również rozbudować. Wystarczy dołożyć kolejny moduł wejść-wyjść do węzła i skonfigurować jego obsługę w sterowniku.

Nowa seria jako rozwiązanie modułowe, może pracować w dowolnej sieci przemysłowej, na co pozwala bogata lista oferowanych interfejsów komunikacyjnych. Ich oferta obejmuje zarówno rozwiązania pracujące na sieci szeregowej w protokole Modbus RTU, bazujące na sieci Ethernet oraz w dedykowanych sieciach przemysłowych jak Profibus DP, DeviceNet, CANopen czy CCLink. Węzeł może być rozbudowany do 32 modułów wejść-wyjść, co przekłada się na możliwość obsługi do 512 sygnałów obiektowych.

Technologia wykorzystana w PACSystems RSTi pozwala ograniczyć ilość energii, niezbędnej do prawidłowej pracy węzła oraz energii dostarczonej do szaf, w których zainstalowanesą urządzenia. Możliwość pracy w temperaturach od -20oC do +60oC wpływa bezpośrednio na zmniejszenie kosztów ogrzewania, wentylowania oraz klimatyzowania szaf, co ma ogromne znaczenie
w przypadku dużych, rozproszonych obiektów.

Aktualnie, w ofercie znajduje się ponad 80 różnych modułów wejść-wyjść, wliczając w to moduły dyskretne, analogowe, motion, moduły do dedykowanych zastosowań oraz moduły komunikacyjne. Sam węzeł dostępny jest natomiast w dwóch wariantach: z osobnym lub wbudowanym interfejsem komunikacyjnym.

Wszystkie dostępne rozwiązania posiadają odpowiednie certyfikaty elektromagnetyczne oraz morskie pozwalając na instalowanie PACSystems RSTi I/O w warunkach przemysłowych oraz w rozwiązaniach mobilnych.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.astor.com.pl/produkty/sterowanie/uklady-wejsc-wyjsc/modulowe-uklady-io.html