Otwarcie nowego zakładu ?Elfa Manufacturing Poland?

    7 listopada br. w Podstrefie ?Koszalin" Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej został otwarty nowy zakład produkcyjny ?Elfa Manufacturing Poland? Sp. z o. o.  należący do koncernu Grupy Elfa z siedzibą w Szwecji.

    Inwestor we wrześniu 2011 r. uzyskał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Słupskiej SSE, a następnie w październiku 2011 r. zakupił od firmy BRE Leasing nieruchomość zabudowaną halą, zlokalizowaną w Podstrefie ?Koszalin?. Po szybkim i sprawnym procesie rozbudowy hali, pod potrzeby swojej działalności gospodarczej, tj. produkcji elementów metalowych do systemów przechowywania (elementy z drutu i blachy, a także wyroby plastikowe oraz elementy drewniane półki, koszyki, wieszaki, podpórki do półek ect.) w sierpniu 2012 firma wprowadziła się do nowego obiektu. Obecnie Elfa zatrudnia ponad 200 osób.

    W uroczystym otwarciu firmy udział wzięli m.in właściciele firmy – Kip i Sharon Tindellowie, Prezydent Miasta Koszalina  – Piotr Jedliński, Prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Zarządzający Słupską SSE – Mirosław Kamiński oraz pracownicy firmy. Goście mieli możliwość zwiedzić cały zakład i wysłuchać prezentacji na temat Grupy Elfa  i zakładu produkcyjnego w Koszalinie.