Nowy zakład za 17 mln zł stanie w legnickiej strefie ekonomicznej

  W Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej rozpoczęto w poniedziałek budowę zakładu produkującego metalowe elementy dla branży elektrycznej i elektronicznej. Wielkość nakładów poniesionych przez niemieckiego inwestora poprzez założoną w Polsce spółkę Haerter Automatyzacja, przekroczy 17 mln zł.
  W zakładzie, w pierwszej fazie pracę znajdzie 70 osób, a docelowo zatrudnienie zostanie zwiększone do 100 pracowników. "Wybraliśmy lokalizację w Legnicy nie tylko z powodu stosunkowo niskich, w porównaniu z Niemcami, kosztów produkcji, lecz bardziej dlatego, że chcemy być bliżej naszych polskich partnerów" – poinformował współwłaściciel firmy Haerter, Martin Haerter.
  Dodał, że liczy, iż Polska, która już jest bardzo ważnym rynkiem, stanie się jeszcze chłonniejszym odbiorcą podzespołów produkowanych przez firmę Haerter. Od zapotrzebowania klientów w tej części Europy uzależnił też rozwój zakładu w Legnicy.
  Części, których produkcja rozpocznie się w Polsce latem przyszłego roku, obecnie powstają w fabryce w Niemczech. Są to metalowe elementy oraz części z tworzyw sztucznych, tłoczone i wykrajane, a przeznaczone m.in. do urządzeń AGD oraz z branży motoryzacyjnej i telekomunikacyjnej.  Wartość rocznej produkcji przewiduje się na poziomie 3-4 mln euro.
   "Dotąd koncentrowaliśmy się na strategicznych rynkach USA i Azji i mamy tam swoje firmy dystrybucyjne i zakłady produkcyjne"- zaznaczył Martin Haerter. Wyjaśnił, że zakład w Legnicy ma zaspokoić oczekiwania klientów z Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka, która kupiła obszar w legnickej podstrefie powstała w kwietniu 2004 roku. Hale fabryczne zajmą powierzchnię ok. 4,5 tys. metrów kwadratowych.
  Niemiecki Haerter jest przedsiębiorstwem rodzinnym. Przed kilkoma miesiącami spółka – matka obchodziła jubileusz 40-lecia istnienia. Firma ma pięć zakładów na całym świecie i zatrudnia w nich łącznie 1200 pracowników.
  Źródło: PAP