Nowy inwestor w mieleckiej strefie ekonomicznej

  14 mln zł zainwestuje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu (Podkarpackie) firma Remog Polska. Spółka rozbuduje istniejący już w strefie zakład produkcyjny i zwiększy zatrudnienie o ponad 10 osób.

  Jak poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządzą mielecką SSE, spółka otrzymała już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.

  Dla firmy to już drugie zezwolenie; pierwsze otrzymała w 2005 r. Spółka zamierza zainwestować 14 mln zł i rozbudować za tę sumę zakład produkcyjny oraz zbudować nową halę z niezbędną infrastrukturą i maszynami.

  Będzie tam produkować m.in. aluminiowe bloki zaworów hydraulicznych przeznaczonych do układu sterowniczego skrzydeł w samolotach oraz zintegrowanych korpusów hydraulicznych do stacji przełączeniowych. Zakończenie inwestycji planowane jest w marcu 2015 roku.

  Dzięki inwestycji firma zwiększy zatrudnienie o ponad 10 nowych pracowników. Łącznie zatrudniać będzie w zakładzie w Mielcu ponad 120 osób. Remog Polska jest producentem komponentów dla przemysłu lotniczego, hydrauliki przemysłowej i samochodowej. Firma wchodzi w skład niemieckiej grupy Remog Rudolf Erich Muller GmBH & CO KG.

  SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, powstała w 1995 r. Strefa ma ponad 1,2 tys. ha i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,4 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 20 tys. osób; wydano do tej pory ponad 230 zezwoleń na prowadzenie działalności.