Nowy dyrektor GE na Europę środkowo-wschodnią

    1 stycznia 2013 r. Peter Stracar został mianowany dyrektorem regionalnym GE na Europę środkowo-wschodnią. W tym rejonie firma zatrudnia około 26 tys. pracowników, posiada 18 fabryk, 5 centrów technologicznych oraz 3 banki.

    Europa środkowo-wschodnia jest istotnym regionem dla GE, stanowiącym obecnie dla firmy rynek o wartości 4,5 mld dolarów. Jest to również główna lokalizacja technologiczna, inżynieryjna i produkcyjna dla biznesu lotniczego, energetycznego oraz zdrowotnego firmy GE.

    Przed dołączeniem do GE, Peter Stracar przez 18 lat pracował w Hilti Corporation, gdzie ostatnio zajmował stanowisko prezesa na region Asia Pacific, z siedzibą w Hongkongu, a wcześniej był wiceprezesem na region Middle East and Africa. Podczas swojej pracy w Hilti, zajmował również wyższe stanowiska w Czechach, Liechtensteinie i na Węgrzech.

    Urodzony w Czechach w 1965 roku, Stracar posiada tytuł magistra inżyniera elektrotechniki i informatyki Uniwersytetu w Koszycach, a karierę rozpoczynał w IBM na Europę wschodnią w Wiedniu i Pradze.

    Wcześniej stanowisko dyrektora generalnego General Electric w Polsce i prezesa GE w Polsce sprawował Lesław Kuzaj, który zastąpił z początkiem 2013 r. Jakuba Radulskiego na stanowisku prezesa Alstom w Polsce oraz prezesa Alstom Power. Jak informują służby prasowe GE, nowy prezes GE w Polsce zostanie wyznaczony w najbliższym czasie.