Nowe zezwolenia w Słupskiej SSE

    W II kwartale br. Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego zarządzającą Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną, wydała nowe zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Strefie dla dwóch przedsiębiorców.

    Zezwolenia otrzymały firmy Poldan Net z kapitałem duńskim, która będzie realizować inwestycję w Podstrefie ?Słupsk-Włynkówko? (woj. pomorskie) oraz Albatros Aluminium z kapitałem polskim, która inwestuje w Podstrefie ?Wałcz? (woj. zachodniopomorskie).

    Poldan Net jest jednym z największych w Polsce producentów sprzętu rybackiego. Firma wykonuje sieci oraz produkuje liny, sznury pływające, ołowiane, stylonowe poliestrowe oraz polipropylenowe.

    Firma Albatros Aluminium otrzymała trzecie już zezwolenia na działalność w Strefie. Do sierpnia 2014 r. inwestor zbuduje trzecią halę produkcyjną z nowoczesnymi urządzeniami do wytwarzania profili aluminiowych. Aktualnie firma jest w trakcie realizacji poprzedniej inwestycji polegającej na rozbudowie przedsiębiorstwa i uruchomieniu numerycznej obróbki wytwarzanych produktów i nadawaniu im szczególnej jakości i finalnego wykończenia.