Nowe inwestycje w Nowej Soli

    W Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wydano cztery kolejne zezwolenia na działalność. Nowe inwestycje o łącznej wartości kilkunastu milionów EUR ulokowane zostaną w Nowej Soli i Kostrzynie.

    Najwięcej, bo ponad 9 mln EUR, ma zainwestować niemiecka firma Jost, która przy produkcji metalowych części do samochodów dostawczych planuje zatrudnić 100 osób . Z kolei w Kostrzynie nakładem około 0,6 mln EUR powstanie zakład produkujący części do dźwigów niemieckiej firmy Montel. Pracę w nim znajdzie 20 osób.

    Trzecia planowana inwestycja to budowa fabryki polsko-belgijskiej firmy Montax, która będzie wytwarzać aluminiowe ramy do stolarki okiennej w Kostrzynie. Budowa zakładu pochłonie 1,8 mln EUR. Kolejny podmiot powstanie w podstrefie w Gorzowie. I.M.C. Engineering Poland na działce wielkości 2 ha zamierza wybudować nowoczesny zakład produkcyjny z branży maszynowej. Firma będzie produkować maszyny do obróbki metalu, tj.: giętarki, heblarki, tokarki, krawędziarki, frezarki, spawarki itp. W przeciągu dwóch lat zainwestuje przynajmniej 1,8 mln EUR i zatrudni przynajmniej 20 osób.