Nowe Centrum Kalibracyjno-Serwisowe produktów FARO w Rosji

  Firmy FARO i TESIS otworzyły w Moskwie w pełni wyposażone centrum kalibracyjno-serwisowe do obsługi produktów FARO dla klientów z Rosji i byłych krajów Związku Radzieckiego. Celem nowego Centrum jest znaczne przyspieszenie obsługi klientów i serwisowania urządzeń, które do tej pory musiały być wysyłane do Niemiec w celach recertyfikacji.
  Znani menedżerowie d.s. kontroli jakości polecają rekalibrację i serwisowanie urządzeń pomiarowych raz do roku. Do tej pory czynności te zajmowały w Rosji niezwykle dużo czasu ze względu na konieczność międzynarodowej wysyłki narzędzi do w/w europejskiego Centrum wniemczech. Jednak odkąd istnieje nowe moskiewskie Centrum Kalibracyjne, czas rekalibracji i recertyfikacji systemów pomiarowych został skrócony do tygodnia.
  Firma TESIS, dystrybutor produktów FARO na rosyjskim rynku już od ponad 10 lat, została założona w 1994. Urządzenia FARO są coraz szerzej stosowane we wszystkich sektorach rosyjskiego przemysłu: do najstarszych klientów TESIS-a należy firma VSMPO, która dostarcza 80% podzespołów ze stopów tytanu, wykorzystywanych w światowej branży lotniczej i astronautycznej. Kolejna firma, Roto Frank, wytwarza okna plastikowe, ?a więc FARO dba o samoloty w powietrzu i o ciepło domowego zacisza? ? wyjaśnia Kursakow. Niezależnie od branży, w której działają, klienci firmy FARO na pewno skorzystają dzięki większej efektywności i wygodzie zapewnianej przez moskiewskie centrum kalibracji. Nowej placówce będzie można zlecić nie tylko rekalibrację urządzeń, ale również kontrolę i czyszczenie elementów mechanicznych i elektrycznych oraz instalację aktualizacji oprogramowania.
  Poza uroczystościami, spotkanie inauguracyjne obejmowało również prezentację wideo nowego sterylnego obiektu, a także pokazy urządzeń FARO korzystających z narzędzi do kalibracji. Centrum jest dla firm TESIS oraz FARO poważną inwestycją pod względem budowlanym, kadrowym i sprzętowym. Obaj partnerzy są przekonani, że to mądre przedsięwzięcie, które zwiększy komfort klientów.
  Nowe centrum kalibracji w Moskwie dołączyło do międzynarodowego grona obiektów serwisowo-kalibracyjnych firmy FARO, takich jak Europejskie Centrum Kalibracji wszystkich produktów FARO w niemieckim Stuttgarcie, Amerykańskie Centra Kalibracji na Florydzie (ramiona FaroArm i FARO Gage) oraz w Filadelfii (trakery i skaner laserowy Focus3D), a także Centrum Kalibracji regionu Azji i Pacyfiku w Singapurze (ramiona FaroArm i FARO Gage oraz trakery).
  Uroczyste otwarcie centrum z udziałem ponad 60 przedstawicieli najważniejszych rosyjskich firm oraz gości honorowych odbyło się w hotelu Aerostar w sercu rosyjskiej stolicy. Wydarzenie było wielkim sukcesem firm FARO i Tesis. Mowy inauguracyjne wygłosili przedstawiciel ambasady Niemiec dr Christian Seebode, zastępca dyrektora WNIIMS, Wszechrosyjskiego Instytutu Usług Metrologicznych, prof. dr Władimir Janszin, dyrektor generalny firmy Tesis Siergiej Kursakow oraz dyrektor ds. dystrybucji międzynarodowej w regionie EMEA, Floris Rouw. Uczestnicy spotkania mieli znakomitą sposobność do wymiany doświadczeń.