Nowa rodzina produktów SolidWorks 2011

    Firma Dassault Syst?mes SolidWorks (DS SolidWorks) 22 września przedstawiła nową linię produktów SolidWorks 2011. Zawiera ona setki udoskonaleń wprowadzonych w większości na żądanie klientów, wykorzystujących oprogramowanie SolidWorks do projektowania nowych produktów, weryfikacji ich wydajności, komunikowania się z partnerami, zarządzania danymi projektowymi i minimalizacji wpływu produktów na środowisko naturalne.
    Mimo kryzysu firma DS SolidWorks z główną siedzibą w Concord, Massachusetts, USA zanotowała w pierwszej połowie 2010 r. wzrost obrotów do wartości 199,9 mln dolarów w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim. Wzrost obrotów w okresie od drugiego kwartału 2009 r. do drugiego kwartału 2010 r. wyniósł 13%. 37% sprzedaży przypada na Amerykę Północną i Południową, 21% na region Azji i Pacyfiku, a 42% sprzedaży pochodzi z Europy i Afryki ze znaczną przewagą kontynentu europejskiego. Znaczny wzrost sprzedaży DS SolidWorks odnotowuje w Europie Środkowej, w szczególności w Polsce, a następnie w Czechach, Słowacji i na Węgrzech.
    Łącznie firma zatrudnia ponad 750 pracowników w 23 biurach na całym świecie. Pomimo kryzysu nie odnotowała zwolnień pracowniczych.
    Więcej informacji o firmie i produktach znajdziecie Państwo na stronie www.solidworks.com