Nowa inwestycja w Łodzi

    Hutchinson Poland Sp. z o. o. otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Oznacza to 250 nowych miejsc pracy w Łodzi oraz wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 75 mln zł

    Nowa inwestycja polegać będzie na rozbudowie obecnie funkcjonującego zakładu ?Łódź 1? o halę produkcyjno-magazynową (m.in. linia do obróbki uszczelek karoseryjnych) z zapleczem socjalno-biurowym i technicznym oraz zewnętrznej infrastruktury. Nowa inwestycja powstanie na niezagospodarowanej nieruchomości bezpośrednio sąsiadującej z obecną halą.

    Planowana rozbudowa zwiększy możliwości produkcyjne zakładu ?Łódź 1?, w którym produkowane są i będą uszczelki karoseryjne oraz profile TPV ? produkowane z materiału sztucznego, termoplastiku. Profile TPV są produktami ekologicznymi, które w 100 % mogą być odzyskiwane w recyklingu.

    Spółka Hutchinson Poland Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej Hutchinson, zajmującej się produkcją wyrobów z gumy  i tworzyw sztucznych dla przemysłu, w szczególności dla sektora motoryzacyjnego, lotniczego oraz militarnego. W Polsce Spółka jest właścicielem pięciu zakładów zlokalizowanych w Żywcu, Bielsku-Białej oraz Łodzi. W zakładach tych wytwarza się wyroby wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym, takie jak: uszczelki precyzyjne, nisko- i wysokociśnieniowe przewody z gumy, paski klinowe, uszczelki samochodowe, części antywibracyjne i inne. Klientami są światowi liderzy branży motoryzacyjnej, tacy jak m.in.: General Motors, Fiat, Renault ? Nissan, Honda, Ford, Audi, Volvo, Porsche, Seat.