Nowa inwestycja Rittal

    Rittal zainwestuje w Haiger około 40 milionów euro w budowę najnowocześniejszego magazynu wysokiego składowania w regionie. Uruchomienie kompletnego magazynu centralnego planowane jest w  2014 roku.

    – Wyznaczyliśmy sobie ambitne cele rozwoju na całym świecie. Do tego potrzebujemy najlepszego oraz najnowocześniejszego systemu logistycznego, jaki może nam zaoferować rynek – komentuje Friedhelm Loh, właściciel i Przewodniczący Zarządu Rittal. – Wraz z rozbudową i modernizacją magazynu centralnego w Haiger jeszcze raz wyraźnie dowartościowujemy tę lokalizację. W Dilltal bije serce przepływu naszych towarów w Europie, a także na całym świecie. Bez Haiger nasza logistyka na poziomie światowym nie funkcjonowałaby tak sprawnie – dodaje.

    Poza rozbudową do w sumie 5 kompleksów hal oraz 40 ramp przeładunkowych, w Haiger powstaje magazyn wysokiego składowania o łącznej pojemności 25 000 miejsc na palety. Zapewni miejsce dla ponad 50 000 obudów małogabarytowych oraz klimatyzatorów, a także akcesoriów. Wraz z magazynem w Rittershausen – gdzie składuje się ponad 20 000 dużych szaf sterowniczych – łączna liczba miejsc na palety w gminie Dill wzrośnie do 41 000. Gdyby w przyszłości chcieć załadować całą zawartość za jednym razem, potrzebnych byłoby 1 300 dużych samochodów ciężarowych, które utworzyłyby kolejkę o długości 26 km.

    Dodatkowo w Haiger wybudowany zostanie całkowicie zautomatyzowany magazynmałych części, z najnowocześniejszą technologią shuttle na części zamienne oraz akcesoria, liczący 25 000 miejsc na pojemniki.

    Źródło: Rittal