Nowa inwestycja Dayco w Polsce

    DAYCO, firma projektująca i produkująca układy napędu wałka rozrządu oraz osprzętu silnika, uruchamia zakład produkcyjny w Polsce.

    Fabryka zlokalizowana jest w tyskiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie SEGRO Industrial Park Tychy. W zakładzie produkowane będą koła pasowe z tłumieniem drgań skrętnych montowane w silnikach znanych europejskich odbiorców (OEM). Docelowo w nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni prawie 20 000 m2 zatrudnienie znajdzie około 300 osób.

    Uruchomienie produkcji planowane jest w IV kwartale 2013 roku. Aktualnie trwa intensywny proces rekrutacji do wszystkich obszarów firmy, zwłaszcza na stanowiska techniczne i produkcyjne. Tylko w 2013 roku tyski zakład DAYCO zatrudniać ma około 100 pracowników. Jak mówią przedstawiciele DAYCO w Tychach: „Szukamy specjalistów, osób z wiedzą w dziedzinie obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej metali oraz obróbki gumy – ale przede wszystkim szukamy osób z pasją, nastawionych na pracę zespołową, takich którzy chcą budować firmę i nie boją się wyzwań. A jest to niebywała okazja, by współtworzyć kulturę firmy”.

    DAYCO, to światowy lider w projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży szerokiej gamy pasków rozrządu, napinaczy, kół pasowych i części hydraulicznych, stosowanych w silnikach samochodów osobowych i ciężarowych, maszyn rolniczych i budowlanych oraz innych urządzeń przemysłowych. Na całym świecie DAYCO zatrudnia około 3.500 pracowników w kilkunastu zakładach produkcyjnych, centrach dystrybucyjnych, centrach technicznych oraz biurach sprzedaży. DAYCO nieprzerwanie od 108 lat kontynuuje działalność w oparciu o strategię, aby spełniać oczekiwania klienta poprzez dostarczanie na czas, wysokiej jakości wyrobów i usług. W Polsce działalność prowadzi również oddział Aftermarket, którego biuro zlokalizowane jest w Warszawie.