Nowa firma w Podstrefie Opole Wałbrzyskiej SSE

    Firma HFG Polska, która zajmuje się wykonywaniem platform wiertniczych, otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Podstrefie Opole Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ma zainwestować w Opolu 19,9 mln zł i zwiększyć zatrudnienie.

    Firma HFG Polska jest obecna w Opolu od 2008 r. Ma już jeden zakład przy ul. Oświęcimskiej. Chcąc powiększyć powierzchnię produkcyjną kupiła działkę o powierzchni prawie 3,5 ha, za którą zapłaciła 1,1 mln zł netto. HFG Polska jako jedyna stanęła do przetargu na zakup działki w strefie ekonomicznej przy ul. Oświęcimskiej. Na tym terenie ma stanąć nowy zakład.

    "Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości, co najmniej 19,9 mln" – powiedziała PAP rzecznik prasowa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Anna Paszkowska.

    W Opolu HFG Polska zatrudnia około 100 osób, ale wejście do strefy oznacza zwiększenie zatrudnienia. "Inwestor zadeklarował zatrudnienie co najmniej 10 nowych pracowników" – powiedziała PAP Anna Paszkowska. "Firma ma zakończyć inwestycję najpóźniej do 31 grudnia 2014 r." – dodała.

    HFG Polska to oddział holenderskiej grupy Heerema Group, która zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem platform wiertniczych, a obecnie również elementów farm wiatrowych. Specjalizuje się w przygotowaniu oraz produkcji konstrukcji stalowych i rurociągów, głównie dla przemysłu związanego z wydobyciem gazu i ropy naftowej. Konstrukcje stalowe wykonywane przez HFG Polskasą wykorzystywane przy produkcji: mostów, bram, drabin, schodów, barierek ochronnych, ram i konstrukcji podwodnych.