Naturalnie o przemyśle: podsumowanie Konferencji VIX Automation

Firma VIX Automation jest znana jako dystrybutor oprogramowania przemysłowego GE Digital, szczególnie popularnego i wszechstronnego systemu SCADA, Proficy iFIX. Katowicki dystrybutor znany jest także ze swoich corocznych konferencji dla użytkowników oprogramowania Proficy. Tegoroczne wydarzenie odbyło się w dniach 28-30 września. 

W tym roku organizatorzy konferencji zaprosili swoich klientów do miejscowości Barczyzna w Wielkopolsce. Bliskość lasów i łąk, a także swobodny i nienadęty klimat wydarzenia sam narzucił hasło konferencji ? Naturalnie o przemyśle. 

Konferencje VIX Automation to wyjątkowa okazja, aby poznać oprogramowanie z rodziny Proficy, uzupełnić wiadomości o nowościach technicznych i licencyjnych, ale też zapoznać się z realnymi historiami wdrożeniowymi, którymi chwalą się opiekunowie klientów oraz specjaliści zajmujący się implementacjami. To także szansa na zaznajomienie się z najnowszymi trendami dotyczącymi przemysłu, wizualizacji i zarządzania procesami przemysłowymi. 

W tym roku w agendzie konferencji pojawiły się tak ważne tematy jak: standard OPC UA, cyberbezpieczeństwo systemów SCADA, czy systemy raportowe, które warto wdrożyć, aby wiedzieć więcej o swoim procesie. Jednym z najciekawszych i najbardziej inspirujących tematów był standard ISA 101, dzięki któremu ekrany wizualizacji są wygodniejsze i bardziej ergonomiczne w użytkowaniu, a przy okazji pozwalają na lepsze i szybsze wykrywanie nieprawidłowości.

Niewątpliwie interesującym punktem agendy były realne historie wdrożeniowe, w tym roku postawiono na przedstawienie zdalnych wdrożeń w firmach wielooddziałowych oraz implementacje iFIX/Webspace w przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych.

Prezentacje wygłosili m.in. prezes VIX Automation Mariusz Benna, szef działu handlowego Paweł Czepiel, kierownik działu technicznego Łukasz Buczek, czy Channel Manager dla Europy Środkowej i Wschodniej GE Digital Thomas Schulz. 

Spotkania VIX Automation to nie tylko część konferencyjna, ale także wizyta referencyjna, gdzie goście mogą zobaczyć, jak ?sprawuje się? oprogramowanie GE Digital ?na żywym organizmie?. Tym razem uczestnicy mogli zapoznać się z procesem powstawania desek podłogowych w zakładzie produkcyjnym firmy Tarkett Polska, która była partnerem tegorocznej konferencji i gospodarzem wizyty referencyjnej. Goście mogli zobaczyć, jak wykorzystywany jest Proficy iFIX w służbie wydajniejszej kontroli jakości. Więcej na ten temat można zobaczyć tutaj bit.ly/tarkettreferencja. Wizytę poprowadził Szymon Stępień, kierownik ds. inwestycji w Tarkett Polska. 

Gośćmi konferencji VIX Automation są przedstawiciele firm z najróżniejszych branż przemysłowych, od branży spożywczej, przez papierniczą, kosmetyczną, aż po branżę wodno-kanalizacyjną i przemysł ciężki. Łączy ich chęć lepszego poznania narzędzi, których używają oraz poszukiwanie inspiracji do usprawniania swoich zakładów przemysłowych. 

VIX Automation organizując swoje konferencje dba o każdy szczegół wydarzenia, także o to, aby prócz prezentacji technicznych pojawiły się treści lżejsze i prezentacje motywacyjne, w tym roku o ten aspekt zadbał radiowiec i artysta kabaretowy Robert Motyka, który niósł przesłanie, by po prostu ?Być sobą, aby odnosić sukcesy?.  

Co roku odpowiednio dobieramy tematy pod względem merytorycznym, przyglądamy się trendom panującym we współczesnym biznesie i przemyśle. Staramy się dbać także o odpowiednią atmosferę i komfort naszych gości i od 10 już lat udaje nam się to. Konferencja VIX Automation to doskonała mieszanka dobrego klimatu i merytorycznej wiedzy płynącej od ekspertów, ale i samych uczestników. To sprawia, że spotkania networkingowe stają się kuźnią nowych pomysłów i idei ? powiedział organizator, Piotr Kondrak, lider zespołu ds. marketingu w VIX Automation. 

Partnerami tegorocznego wydarzenia byli Automatykab2b oraz magazyn Automatyka Podzespoły Aplikacje, Control Engineering oraz portale automatykaprzemyslowa.pl, inzynierur.pl oraz portalprzemyslowy.pl 

Kolejna edycja Konferencji VIX Automation już za rok!