National Instruments ? Nowe oscyloskopy to szybkość do 2 GS/s lub do ośmiu kanałów w urządzeniu

National Instruments ogłosiła wprowadzenie na rynek wersji PCI dwóch popularnych oscyloskopów o dużej szybkości i ilości kanałów, rozszerzając ofertę szybkich urządzeń PCI o urządzenia o częstotliwości próbkowania 2 GS/s oraz wprowadzając do sprzedaży niedrogie urządzenia PCI o cenie 500 USD za kanał.

Karta PCI-5152 firmy National Instruments przekształca komputer PC w pełnowartościowy oscyloskop. Umożliwia rejestrację sygnału z częstotliwością próbkowania w czasie rzeczywistym na poziomie 2 GS/s przy jednym kanale lub 1 GS/s przy dwóch równocześnie działających kanałach. W przypadku sygnałów powtarzalnych moduł oferuje funkcję próbkowania w czasie ekwiwalentnym (ETS), zapewniającą częstotliwość do 20 GS/s. Moduł zapewnia szerokość pasma równą 300 MHz oraz zakres amplitudy od 100 mV do 10 V przy programowalnej oporności wejścia 50 ? i 1 M?. Inżynierowie mogą dostosowywać oscyloskop NI PCI-5152 za pomocą oprogramowania, co umożliwia przeprowadzanie pomiarów zdefiniowanych przez użytkownika w obszarach zastosowań, takich jak: testy układów półprzewodnikowych, nieniszczące badania ultradźwiękowe (NDT), optyczna tomografia koherencyjna (OCT) i spektroskopia masowa.

Przy cenie od 500 USD za kanał, ośmiokanałowe urządzenie National Instruments PCI-5015 o częstotliwości próbkowania 60 MS/s i 12-bitowej rozdzielczości umożliwia zwiększenie liczby kanałów oraz obniżenie kosztów testów. Dzięki synchronizacji pomiędzy modułami na poziomie pikosekund, urządzenie doskonale nadaje się do tworzenia wielokanałowych systemów przeznaczonych dla obszarów takich, jak liniowe i fazowe nieniszczące badania ultradźwiękowe.

www.ni.com/poland