National Instruments ? Multiplekser PXI-2584 i nowy 8-kanałowy oscyloskop 12-bitowy

Firma National Instruments wprowadziła do oferty wysokonapięciowy
przełącznik PXI-2584, umożliwiający łączenie sygnałów o napięciach do 600 V.
Uzyskał on certyfikaty 600 V Cat I oraz 300 V Cat II. Dostępny jest w postaci 1-slotowej karty PXI o wysokości 3U. Dwa wewnętrzne multipleksery 6 x 1 umożliwiają pracę w trzech trybach: z połączeniem 1-żyłowym 6 x 1, z połączeniem 2-żyłowym 6 x 2 oraz z połączeniem 2-żyłowym 11 x 1 (z przeplotem). Połączenie urządzenia z multimetrem 71/2 cyfry NI 4071 stanowi rozwiązanie do testowania akumulatorów i ogniw bateryjnych czy do tworzenia automatycznych urządzeń testujących. Maksymalna szybkość przełączania wynosi 600 kanałów/s, a dopuszczalny prąd w kanale to 500 mA.
Obecnie oferta National Instruments w zakresie wysokonapięciowych multiplekserów obejmuje ponad 80 urządzeń o różnych konfiguracjach, dostępnych dla platformy PXI.


8-kanałowy, 12-bitowy oscyloskop NI PXI-5105 może stanowić alternatywne, tańsze rozwiązanie w systemach, w których do zwiększenia liczby kanałów wykorzystywane są multipleksowane przetworniki A/C lub multipleksery. Oferuje maksymalną szybkość próbkowania 60 MS/s.

Użytkownik może zaprogramować PXI-5105 do realizacji typowo oscyloskopowych pomiarów lub dostosować system do własnych wymogów. W szczególności przyrząd ten nadaje się doskonale do wielokanałowych pomiarów ultradźwiękowych, urządzeń medycznych wykorzystujących rezonans magnetyczny, urządzeń testujących i pomiarów sejsmicznych.

W przypadku konieczności wykorzystywania większej liczby kanałów PXI-5105 zapewnia synchronizację modułów na poziomie pikosekund. W standardowej 19-calowej szafie PXI o wysokości 4U możliwe jest zrealizowanie systemu zawierającego do 136 kanałów pomiarowych, natomiast poprzez łączenie wielu szaf można realizować systemy zawierające nawet powyżej 5 tys. kanałów.

Obecnie oferta National Instruments w zakresie wielokanałowych systemów akwizycji danych o dużej gęstości kanałów obejmuje ponad 20 urządzeń o rozdzielczości od 12 do 24 bitów maksymalnej pamięci wbudowanej 512 MB, zawierających do 8 kanałów i montowanych w slocie PCI lub PXI 3U.

www.ni.com/poland