Największa inwestycja w branży spożywczej w 2005 roku

  Pod koniec 2006 roku Cadbury Schweppes ogłosiła plany zainwestowania w Polsce ponad 100 mln euro. Budowa jednej z najnowocześniejszych na świecie fabryk gum do żucia jest największą inwestycją branży spożywczej w 2005 r.
  Inwestycja znacznie zwiększy moc produkcyjną firmy Cadbury Schweppes oraz jej tempo innowacji w Europie.
  Budowa nowego zakładu w Polsce rozpocznie się niebawem. W 2008 r. fabryka będzie już w pełni wyposażona i gotowa do wytwarzania bezcukrowych gum w pastylkach. Nowy zakład początkowo zatrudni 300 osób, a docelowo będzie miał 500 pracowników. Gumy produkowane w Polsce sprzedawane będą głównie na rynkach północnej Europy.
  ? Fabryka ta jest kamieniem milowym na drodze naszego rozwoju w sektorze gum do żucia tak w Europie, jak i na całym świecie ? powiedział Todd Stitzer, CEO w Cadbury Schweppes. ? Inwestycja ta umożliwi nam dynamiczny wzrost i udostępnianie klientom najnowszych osiągnięć w ramach naszego portfolio.
  Nowy zakład powstanie w południowo-zachodniej Polsce, jednak od podjęcia decyzji o konkretnej lokalizacji zależy rozmiar wsparcia, którego udzieli firmie rząd.
  Cadbury Schwepps to jedna z największych na świecie firm produkujących słodycze i napoje, o kapitalizacji rynkowej ok. 11 500 000 000 funtów brytyjskich. Jest notowana na dwóch giełdach światowych ? w Londynie i Nowym Jorku. Firma zatrudnia około 50 000 ludzi i ma fabryki w ponad 35 krajach świata. Na polskim rynku pojawiła się w 1993 r., a w 1998 r. kupiła najstarszą polską markę czekolady E. Wedel.