Najnowsze technologie dla sektora przemysłowego na HANNOVER MESSE 2007

W dniach 16-20 kwietnia 2007 r. w ramach HANNOVER MESSE 2007 odbędzie się 13 światowych imprez targowych różnych sektorów przemysłu.

Zaprezentowane na nich zostaną w sposób przekrojowy i kompleksowy innowacyjne technologie, najnowsze tendencje oraz wiedza praktyczna z zakresu poszczególnych branż. Będzie to tradycyjnie wydarzenie zorganizowane z dużym rozmachem: do Hanoweru przyjedzie ponad 6 000 wystawców, którzy swą ofertę zaprezentują na powierzchni wystawienniczej netto przekraczającej 200 000 m2.

Najważniejsze obszary tematyczne nadchodzących targów to: automatyka przemysłowa, napędy i sterowanie, technologie płynów, energetyka, usługi i dostawy dla przemysłu oraz technologie jutra, badania i rozwój.

Na program zintegrowanych targów przemysłu HANNOVER MESSE 2007 złożą się m.in. następujące międzynarodowe imprezy branżowe: 

  • INTERKAMA+ – Międzynarodowe Targi Branżowe Automatyzacji Procesów,
  • Factory Automation – Międzynarodowe Targi Branżowe Automatyzacji Produkcji,
  • Industrial Building Automation – Międzynarodowe Targi Branżowe Systemów Automatyzacji Budynków Przemysłowych i Systemów Automatyzacji Produkcji.

 

EXTRA ONLINE
Trendy technologiczne w poszczególnych gałęziach przemysłu

HANNOVER MESSE to platforma prezentacji innowacyjnych technologii i przełomowych rozwiązań dla wszystkich sektorów przemysłu. Rolą targów nie jest jedynie prezentacja oferty produktowej poszczególnych dostawców – organizatorzy kładą nacisk na kontakty ponadbranżowe oraz dbają o całościowe podejście do produktów i usług. HANNOVER MESSE jako najważniejsze światowe wydarzenie technologiczne stawia sobie za zadanie pokazanie pełnego obrazu rynku i występujących w nim procesów oraz prezentację całych łańcuchów produkcyjnych. Zwiedzający znajdą tu konkretne propozycje rozwiązań różnych zadań, inspirację dotyczącą realizacji kluczowych procesów we wszystkich niemal gałęziach przemysłu. Tylko te targi – dzięki wieloletniej tradycji, światowej randze oraz rozmachowi – są w stanie tak wiele zaoferować wystawcom i gościom imprezy.

W roku 2007 w ramach HANNOVER MESSE odbędą się światowe targi napędów i technologii płynów MDA – MOTION, DRIVE & AUTOMATION – RUCH, NAPĘDY I AUTOMATYKA. Zaprezentowane na nich zostanie pełne spektrum nowoczesnych napędów elektrycznych, mechanicznych oraz technologii płynów, a także tematyka związana z automatyką. Uzupełnieniem oferty będą technologie próżniowe i wykorzystujące sprężone powietrze oraz techniki pokryć powierzchni – obszary te zostaną kompleksowo pokazane w ramach osobnych targów branżowych w programie HANNOVER MESSE.

Rozszerzeniem tematyki targów jest impreza fachowa pod hasłem FACILITY MANAGEMENT SOLUTIONS – ROZWIĄZANIA WSPOMAGAJACE ZARZĄDZANIE INFRASTRUKTURĄ. Nowatorska formuła targów pozwoli na prezentację rozwiązań z tego zakresu z pełnym uwzględnieniem zarówno potrzeb wystawców, jak i zwiedzających.

Turcja krajem partnerskim tegorocznych targów

Turcja to kraj wielkich możliwości o ogromnym potencjale rynkowym. Kraj innowacji, wzrostu rynkowego, firm z wielu różnych sektorów przemysłu – potencjalny partner biznesowy z pewnością wart poznania. Na HANNOVER MESSE 2007 przyjedzie około 200 tureckich wystawców, którzy swą ofertę zaprezentują na 6 500 m2. Zaplanowano zorganizowanie dużego stoiska głównego w hali 26 oraz wielu stoisk zbiorczych różnych tureckich firm w ramach poszczególnych branżowych imprez targowych odbywających się w ramach HANNOVER MESSE.

Zarówno wystawcy, jak i goście targów będą mieli jedyną w swoim rodzaju okazję nawiązania relacji biznesowych z przedsiębiorcami z Turcji oraz dowiedzenia się o możliwości współpracy czy inwestycji. Kontakt z tureckimi firmami to jeszcze jedna korzyść dla przedsiębiorstw planujących ekspansję na nowe tereny lub szukających dodatkowych rynków zbytu – kraj ten może stać się punktem przesiadkowym po drodze na rynki krajów Afryki Północnej oraz Bliskiego Wschodu. Na HANNOVER MESSE – forum międzynarodowego biznesu i polityki – można też nawiązać kontakty z tureckimi instytucjami i organizacjami przemysłowymi i tą drogą pozyskać nowych kooperantów.

Turcja pokaże bardzo bogatą ofertę produktów i usług – zarówno w zakresie nowych technologii, jak i różnych gałęzi przemysłu. Jednym z tematów wiodących będą usługi dostawcze dla przemysłu, a także badania i rozwój, automatyka, energetyka, rurociągi i kanały przesyłowe czy zarządzanie infrastrukturą przemysłową.

Urozmaicony program targów – konkretne korzyści dla wystawców i zwiedzających

Już od wielu lat HANNOVER MESSE jest międzynarodowym miejscem spotkań dla osób decyzyjnych reprezentujących przemysł, gospodarkę, naukę i politykę z 65 krajów świata. Także nadchodzące targi stworzą okazję do nawiązania licznych cennych kontaktów biznesowych oraz do transferu wiedzy. Tylko tu w jednym miejscu i o jednym czasie spotka się tylu wysokiej klasy specjalistów: firm produkcyjnych, przedsiębiorstw usługowych, instytucji badawczych i użytkowników ze wszystkich krańców globu. Oprócz odwiedzenia stoisk będą oni mogli wziąć udział w wielu imprezach towarzyszących: w setkach pokazów specjalnych, wystaw tematycznych, forów dyskusyjnych i kongresów specjalistycznych.

Targom towarzyszyć będą też osobne imprezy ponadbranżowe – na przykład gala wręczenia HERMES AWARD – prestiżowej nagrody za innowacje z zakresu przemysłu. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajduje się na stronie www.hermesaward.com.

Kolejnym dużym wydarzeniem w ramach HANNOVER MESSE 2007 będzie też z pewnością organizowane po raz kolejny Global Business Forum. Jest to giełda kooperacji stwarzająca firmom możliwość nawiązania kontaktów biznesowych i rozpoczęcia współpracy międzynarodowej. Na powierzchni wystawienniczej ponad 2 500 m2 swą ofertę zaprezentują tu usługodawcy, instytucje i organizacje, cechy i związki skupiające różne grupy zawodowe z różnych krajów. Celem tej zorganizowanej w hali numer 6 inicjatywy będzie wsparcie firm chcących wejść na rynki zagraniczne. Dodatkowe informacjeo forum są dostępne pod www.gbf-online.de.

World Energy Dialogue – międzynarodowe spotkanie na szczycie przedsiębiorców, polityków oraz ekspertów z dziedziny energetyki z całego świata – to również jedna z ważnych imprez towarzyszących HANNOVER MESSE 2007. Odbędzie się ona po raz drugi jako uzupełnienie tematyki międzynarodowych targów energetyki ENERGY. To międzynarodowe forum eksperckie zorganizowane zostanie w dniach 17-19 kwietnia w Convention Center na terenach targowych w Hanowerze. Tym razem tematem wiodącym konferencji będzie efektywne wykorzystanie energii oraz optymalny dobór energii z różnych źródeł – energy mix przyszłości. Szczegóły można znaleźć na stronie www.energy-dialogue.com.

Na program zintegrowanych targów przemysłu HANNOVER MESSE 2007 złożą się następujące międzynarodowe imprezy branżowe:

Automatyka:

  • INTERKAMA+ – Międzynarodowe Targi Branżowe Automatyzacji Procesów (hale 6-9, 11),
  • Factory Automation – Międzynarodowe Targi Branżowe Automatyzacji Produkcji (hale 8, 9, 11, 14-17),
  • Industrial Building Automation – Międzynarodowe Targi Branżowe Systemów Automatyzacji Budynków Przemysłowych i Systemów Automatyzacji Produkcji (hale 11 i 14).

MDA – MOTION, DRIVE & AUTOMATION

Międzynarodowe Targi Techniki Napędów i Technologii Płynów (hale 14-17, 19-26)

Digital Factory

Międzynarodowe Targi Branżowe Zintegrowanych Procesów Przemysłowych oraz Systemów Informatycznych i Telekomunikacyjnych (hala 17)

Subcontracting

Międzynarodowe Targi Poddostaw Materiałów do Produkcji, Komponentów i Systemów dla Przemysłów Pojazdów Mechanicznych, Maszynowego i Urządzeń Przemysłowych (hale 3-5)

Energy

Międzynarodowe Targi Wytwarzania Energii ze Źródeł Konwencjonalnych i Odnawialnych, Zaopatrzenia w Energię oraz Przesyłu i Dystrybucji Energii (hale 11-13 i 27)

Pipeline Technology

Międzynarodowe Targi Branżowe Projektowania, Budowy, Eksploatacji i Automatyzacji Sieci Rurociągów i Kanałów Przesyłowych (hala 27, Pipeline Parc)

Facility Management Solutions

Międzynarodowe Targi Usług dla Przemysłu, Infrastruktury, Monitorowania i Utrzymywania Parku Maszynowego w Stanie Sprawności Technicznej (hala 13)

Industrial Facility Management & Services

Międzynarodowe Targi Rozwiązań Wspomagających Zarządzanie Infrastrukturą (hala 12)

ComVac
Międzynarodowe Targi Technologii Próżniowej i Sprężonego Powietrza (hala 27)
Surface Technology

Międzynarodowe Targi Technologii Obróbki Powierzchniowej oraz kongres Powder Coating Europe (hala 6)

MicroTechnology

Międzynarodowe Targi Stosowanych Technik Mikrosystemów i Nanotechnologii (hale 14-15)

Research & Technology

Rynek Innowacyjnych Rozwiązań – Osiągnięcia Badawczo-Rozwojowe (hala 2)