Najnowsza wersja systemu PlantPAx wzmacnia rolę pracowników dając im bardziej inteligentne i intuicyjne narzędzia

Nowe funkcje systemu DCS firmy Rockwell Automation ułatwiają cyfryzację procesów sterowania, zwiększając korzyści w skali całego przedsiębiorstwa

Dzięki najnowszej wersji rozproszonego systemu sterowania (DCS) PlantPAx firmy Rockwell Automation producenci przemysłowi są w stanie prowadzić bardziej wydajne i lepiej chronione procesy. Nowe funkcje systemu pozwalają na intuicyjne projektowanie i umożliwiają dostęp do informacji z zasobów produkcyjnych. Wspierają także cyfryzację operacji sterowania procesami, a przez wykorzystanie Connected Enterprise wpływają na skrócenia czasu wprowadzenia wyrobu na rynek i obniżenia całkowitych kosztów posiadania.

„PlantPAx od dawna pomaga w integracji urządzeń dzięki skalowalnej technologii i użyciu otwartych standardów komunikacyjnych” powiedział Dariusz Ulejczyk Solution Architect w firmie Rockwell Automation. „Obecnie Rockwell Automation prezentuje możliwości, dzięki którym operacje sterowania procesami są w stanie zapewnić więcej korzyści w skali całego zakładu produkcyjnego.”

Inteligentny – Obecna wersja systemu wykorzystuje współczesne technologie usuwające bariery stosowania DCS-ów w małych i średnich przedsiębiorstwach. Możliwość konsolidacji serwerów na jednym komputerze sprawia, że małe aplikacje są w stanie wykorzystać pełną funkcjonalność nowoczesnego DCS. To rozwiązanie może być zastosowane zarówno na maszynach wirtualnych, jak i rzeczywistych – co skraca czas obsługi technicznej, a także redukuje liczbę licencji i wielkość systemu nawet o 75%.

Nowoczesny system DCS oferuje dodatkową bibliotekę obsługi urządzeń ochrony elektrycznej, pracujących w dwóch standardach komunikacyjnych: EtherNet/IP i IEC-61850. Integracja podsystemów elektrycznych z systemem sterowania poprawia skuteczność operatorów przy sterowaniu całym zakładem. Będący częścią oferty nowy standardowy panel sterowania ułatwia implementację i zmniejsza ryzyko w czasie rozruchu.

Wydajny – Wraz z systemem dostarczana jest rozszerzona biblioteka obiektów procesowych poprawiających skuteczność operaratora, zwłaszcza przy obsłudze alarmów i stanów krytycznych. Uproszczone stacyjki są bardziej intuicyjne, co ułatwia szkolenie i użytkowanie. W skład biblioteki wchodzą również szablony do historiana, pozwalające na optymalną prezentację informacji bieżących i historycznych.

Bezpieczny – W systemie PlantPAx użytkownikom mogą być przydzielane prawa stosownie do funkcji i obszaru działania, tworząc nowy poziom ochrony dostępu. Obecna wersja systemu zwiększa również dostępność sieci dla komunikacji ze zdalnymi we/wy i poszerza możliwości konwergentnej architektury sieciowej.

„Najnowsza wersja naszego systemu PlantPAx ma funkcje bazujące na danych uzyskiwanych od użytkowników procesów i dostosowuje się do standardów przemysłowych tak, aby zapewnić inteligentniejszy, bardziej intuicyjny i lepiej chroniony system dla wielu branż przemysłu” – dodał Dariusz Ulejczyk. „Te innowacje umożliwiają przedsiębiorstwom wykorzystanie nowoczesnego rozproszonego systemu sterowania do zwiększenia zysków płynących z pełnej integracji w ramach Connected Enterprise.“

Źródło: Rockwell Automation