Najlepsza praca dyplomowa 2008

  W ramach działań wspierających edukację, firma ASTOR ogłasza co roku konkurs na najlepszą pracę dyplomową wykonaną w oparciu o oferowane przez firmę produkty. Tematyka prac zakwalifikowanych do konkursu musi być związana z ofertą firmy ASTOR czyli m.in. z systemami sterowania linią produkcyjną, monitoringiem i wizualizacją pracy procesów przemysłowych, automatyzacją procesów produkcyjnych, stanowiskami zrobotyzowanymi. Właśnie poznaliśmy kolejnych laureatów konkursu oraz nagrodzone prace.
  Uroczyste wręczenie nagród, na które zostali zaproszeni laureaci oraz ich promotorzy, odbyło się w siedzibie firmy ASTOR w Krakowie 28 listopada 2008r.

  Nadesłane prace, jury złożone z pracowników firmy ASTOR w składzie: Wojciech Pawełczyk (przewodniczący), Jakub Stec oraz Paweł Podsiadło, oceniło następująco:

  • I miejsce i nagrodę w postaci płatnego stażu w firmie ASTOR otrzymał Andrzej Niechciał z Politechniki Poznańskiej za pracę „Konstrukcja urządzenia pozycjonującego dla robota o 3 stopniach swobody”.
  • II miejsce zdobył Łukasz Banaś z Politechniki Krakowskiej za pracę „Integracja informacji w rozproszonych systemach sterowania produkcją”.
  • Wyróżniona została także praca Jarosława Hojny z Uniwersytetu Rolniczego „System InTouch w projektowaniu systemu sterowania aparatu udojowego”.

  Przy ocenie prac jury brało pod uwagę: innowacyjność, poziom technicznego wykonania pracy, możliwość wdrożenia rozwiązania w praktyce, złożoność opisywanego zagadnienia, ilość produktów z oferty ASTOR wykorzystanych w pracy, poziom integracji poszczególnych elementów systemu oraz stopień wykorzystania zaawansowanych funkcji produktów.

  Uzasadniając werdykt przewodniczący jury, Wojciech Pawełczyk z ASTORA, zaznacza, że „zwycięska praca to logiczne połączenie podbudowy teoretycznej z praktycznym wykonaniem, a sam pomysł urządzenia już dziś ma poważne szanse zaistnienia w przemyśle”.

  Po raz pierwszy konkurs zorganizowano w 1998 roku i od tamtej pory cieszy się zainteresowaniem studentów kierunków technicznych. Wśród laureatów poprzednich edycji konkursu są obecni pracownicy firmy ASTOR.
  Tegoroczny konkurs po raz ostatni odbył się według starych zasad. W nowej edycji nastąpią zmiany. Najistotniejszą z nich będzie zmiana nagród na pieniężne – za najlepszą pracę przewidywana jest nagroda główna 5 000 złotych.