Multiprojekt – Panel dotykowy HMI eMT3070A firmy Weintek

Panel dotykowy HMI firmy Weintek, eMT3070A o przekątnej ekranu 7-cali i rozdzielczości 800 × 480 pikseli, z ekranem kolorowym z 24-bitową paletą kolorów, wyróżnia się możliwością pracy w szerokim zakresie temperatur, od -20 do +50°C.
Panel komunikuje się z ponad 150 typami urządzeń, nawet jednocześnie z kilkoma różnymi. Umożliwia zapis danych na nośniku Flash USB, karcie pamięci SDHC, a także na zdalnym serwerze. Każdy panel serii eMT3000 ma port Ethernet i wbudowany serwer VNC, co umożliwia pracę zdalną przez sieć. Jest możliwość zdalnego dostępu do plików z danymi poprzez serwer FTP i szybkiego ich pobrania oraz konwersji do formatu Excela. Dzięki oprogramowaniu EasyAccess można kontrolować dużą ilość paneli zdalnie, identyfikując je po nazwie, nie znając adresu IP. To rozwiązanie jest szybsze od serwera VNC, gdyż opiera się na przesyle czystych danych, a nie obrazów z ekranu. Inną ciekawą funkcją jest możliwość powiadamiania użytkowników o zdarzeniach za pośrednictwem e-maila.
Panel komunikuje się w popularnych protokołach używanych w automatyce budynkowej oraz sieciach wykorzystywanych w przemyśle samochodowym np. BACnet i CANopen. Oprogramowanie narzędziowe do wszystkich paneli jest bezpłatne. www.multiprojekt.pl www.weintek.pl