MOXA – Komputer wbudowany MOXA W406

Komputery wbudowane zdobywają coraz większe uznanie jako rozwiązania systemowe w przemyśle lub innych dziedzinach, gdzie kompaktowa budowa umożliwia zamontowanie ich w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Producenci tego typu sprzętu wyposażają je w coraz więcej dodatkowych opcji, dzięki czemu możliwości stosowania takich komputerów stale rośną.
Dodatkowo montowane coraz to mocniejsze jednostki obliczeniowe stają się dobrą podstawą systemów kontroli, zarządzania lub przetwarzania danych.
MOXA wprowadza do oferty nowy model komputera wbudowanego W406 oparty na procesorze Cirrus Logic EP9302 z 32-bitowym rdzeniem ARM9 taktowanym z częstotliwością 200 MHz. Komputer jest następną generacją udanych komputerów Embedded Thinkcore W3X5.
Podobnie jak wcześniejsze wersje wyposażony jest w moduł komunikacji GSM, jednak od teraz wspiera także standard komunikacji EDGE class 12, dzięki czemu połączenie z siecią komórkową jest bardziej stabilne, a dane przesyłane są z większą prędkością, nawet do 236,8 kbps. Nowy komputer wyposażony jest w dodatkowe 4 wejścia i 4 wyjścia cyfrowe, które jeszcze bardziej zwiększają uniwersalność komputera. Umożliwia to prostą kontrolę nad innymi urządzeniami, które nie mają komunikacji szeregowej lub Ethernet.
W406 wprowadzony został na rynek z preinstalowanym systemem Linux 2.6 lub Windows CE 6.0. Gotowy do użycia OS, wielkość wewnętrznej pamięci 32 MB DRAM, 16 MB Flash oraz silne wsparcie ze strony producenta w gotowe do użycia biblioteki i przykłady tworzy prostą, wydajną jednostkę do zastosowań przemysłowych. Wykorzystując wbudowany port Ethernet oraz komunikację GPRS/EDGE bez większych problemów można rozszerzyć zasięg istniejącej sieci przemysłowej i zdalnie nadzorować urządzenia, nie martwiąc się o ich lokalizację. Stacje transformatorowe, nadzór nad drogami, czy automaty sprzedażowe mogą być teraz automatycznie kontrolowane i w razie potrzeby zdalnie konfigurowane przez centrum kontroli.
Od połowy sierpnia komputer wbudowany MOXA W406 z systemem WinCE lub Linux znajduje się w ofercie Elmark Automatyka. Dodatkowo, do zastosowania w bardziej wymagających warunkach, na specjalne zamówienie dostępna jest wersja z rozszerzonym zakresem temperatur od –40°C do +75°C. W ofercie Elmark jest również dostępny szeroki wybór produktów MOXA – switche Ethernet, serwery portów szeregowych, moduły pomiarowe oraz inne urządzenia przemysłowe. www.elmark.com.pl