Motoryzacyjne inwestycje Faurecia

12 lipca 2004 r.

Gorzowska wytwórnia francuskiego koncernu samochodowego Faurecia dokupiła teren, na którym chce zbudować drugą fabrykę.

Faurecia kupiła 2,3 ha terenu w Kostrzyńsko-Słubickiej Strefie Ekonomicznej w sąsiedztwie istniejącej fabryki.

Za około 10 mln euro chce tam postawić nowy zakład, w którym zatrudnienie znajdzie 100 osób. Faurecia jest już właścicielem 5,2 ha terenu w gorzowskiej strefie ekonomicznej w Baczynie. Po zainwestowaniu 115 mln zł latem ub.r. uruchomiła produkcję desek rozdzielczych i paneli drzwiowych do najnowszego modelu vw golf V.

Na trzy zmiany pracuje tam obecnie 400 osób, jednak po kolejnych etapach rozbudowy fabryki pracę znajdzie w niej 800 osób.

 

Faurecia inwestuje również na Słowacji

Francuski producent części samochodowych Faurecia, inwestujący ostatnio głównie w Polsce inwestuje również na Słowacji – wybuduje fabrykę za 30 mln euro.

Fabryka Faurecia w mieście Hlohovec w zachodniej Słowacji zostanie otwarta w połowie 2006 r. i będzie produkować zderzaki oraz deski rozdzielcze do aut produkowanych w nowej fabryce Peugeot-Citroen na Słowacji. Zakład w Hlohovec zatrudni początkowo 300 osób, a jego roczna sprzedaż wyniesie 60 mln euro. Obecny prezes Faurecia Laurent de Lustrac zapowiedział, że francuska firma potroi swoją działalność na Słowacji i być może zainwestuje w inne fabryki. Faurecia liczy na zamówienia również z fabryki koreańskiego koncernu Kia, która ma zacząć działalność w 2006 r.