TüV Rheinland zatwierdził 13 funkcji bezpieczeństwa w autonomicznych robotach mobilnych (AMR) MiR600 i MiR1350 przeznaczonych do ciężkich ładunków, co stanowi ważny krok w kierunku budowania zaufania do bezpieczeństwa AMR i spełniania oczekiwań klientów na rozwijającym się rynku.
TüV Rheinland zatwierdził 13 różnych funkcji bezpieczeństwa w dwóch modelach autonomicznych robotów mobilnych MiR ? MiR600 i MiR1350 ? zgodnie z normą branżową ISO 13849-1. Certyfikat TüV zapewnia klientów duńskiego producenta, że zaimplementowane w robotach funkcje bezpieczeństwa spełniają międzynarodowe standardy.
Według prezesa MiR, Jean-Pierre’a Hathouta, certyfikaty są kluczem w budowie zaufania do AMR oraz samej marki MiR i jej produktów.
?Uzyskanie certyfikatów było naturalnym krokiem w procesie rozwoju bezpieczeństwa i jakości produktów” ? powiedział Hathout. ?Normy, dyplomy i zaświadczenia postrzegamy jako ważne narzędzia zapewniające niezawodne produkty, a dzięki walidacji TüV Rheinland wykazaliśmy, że nasze roboty spełniają najwyższe międzynarodowe standardy bezpieczeństwa i jakości”.
Udokumentowane funkcje bezpieczeństwa
Przez 150 lat TÜV działa jako niezależna instytucja odpowiedzialna za kontrolę i badanie bezpieczeństwa technicznego oraz jakość. TÜV Rheinland pełni obecnie rolę partnera technicznego dla firm, organizacji i agencji rządowych, zapewniając kontrolę w praktycznie każdej dziedzinie działalności gospodarczej.
Certyfikaty TüV potwierdzają niezawodną jakość badanych funkcji bezpieczeństwa dla masowej produkcji MiR600 i MiR1350, zgodnie z wymogami normy branżowej ISO 13849-1.
?Bezpieczne środowisko pracy jest najwyższym priorytetem dla większości organizacji, a nasze urządzenia AMR są zaprojektowane do pracy razem z pracownikami na hali produkcyjnej” ? powiedział Hathout. ?W rezultacie funkcje bezpieczeństwa były oczywistym miejscem do kontynuowania naszego procesu certyfikacji”.
Zwiększone zainteresowanie klientów certyfikatami
Wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i dokumentacji są normą, szczególnie wśród dużych globalnych przedsiębiorstw, które stanowią większość klientów MiR. W miarę rozrostu rynku AMR, Hathout przewiduje, że to zapotrzebowanie będzie rosło.
?W ciągu ostatnich 2-3 lat zaobserwowaliśmy wzrost liczby klientów, którzy oczekują odpowiednich certyfikatów zewnętrznych” ? dodał Hathout. ?W MiR jesteśmy zobowiązani do wykraczania poza podstawowe wymagania i do podnoszenia standardów w branży robotyki poprzez rozszerzanie stosowania tego typu certyfikatów”.
Fakty ? certyfikowane funkcje bezpieczeństwa
Certyfikat TüV obejmuje następujące funkcje bezpieczeństwa dla modeli MiR600 i MiR1350:
- Wyłącznik bezpieczeństwa
- Nadmierna prędkość
- Zmiana podłoża
- Wykrywanie personelu
- Kontrola prędkości
- Bezpieczne zatrzymanie
- Ruch
- Przytrzymaj aby uruchomić
- Wybór trybu
- Monitorowanie położenia podnośnika palet
- System E-stop
- Monitorowanie położenia podnośnika półkowego
- Wykrywanie regałów.
MIR