MiR500

Współpracujący i autonomiczny robot mobilny MiR500 posiada udźwig do 500 kg i potrafi automatycznie pobierać, przenosić i dostarczać palety z prędkością do 7,2 km/h. MiR500 powstawał w oparciu o potrzeby występujące u obecnych i potencjalnych klientów, którzy testowali roboty MiR i dostrzegają ogromny potencjał, jaki kryje automatyzacja wewnętrznego transportu ciężkich produktów oraz europalet. Dzięki robotowi MiR500 wyznaczane są nowe standardy w kwestii obszarów zastosowania autonomicznych robotów mobilnych w firmach.

Podobnie jak inne roboty MiR, MiR500 bezpiecznie omija ludzi i przeszkody. Dzięki zaawansowanej technologii i zaawansowanemu oprogramowaniu MiR, robot MiR500 widzi wszystkie przeszkody w promieniu 360° i w związku z tym autonomicznie znajduje najbardziej efektywną trasę wiodącą do celu ? nawet w dynamicznych środowiskach, w których przemieszczają się wokół niego ludzie i pojazdy.

Współpracujący robot mobilny został zaprojektowany tak, aby spełniać wszystkie rygorystyczne standardy bezpieczeństwa niezbędne do otrzymania certyfikatu TÜV. Jest to zasadniczo ta sama technologia, jak ta użyta w MiR100 i MiR200, które już przyczyniają się do optymalizacji procesów produkcyjnych w największych międzynarodowych przedsiębiorstwach na całym świecie. Różnicę stanowią rozmiar, udźwig oraz obszary zastosowania.

MiR500 to niezwykle wytrzymały robot o jeszcze mocniejszym designie niż nasze pozostałe roboty, nadaje się więc idealnie do środowiska przemysłowego. Zastosowane w nim zostały zasady z MiR100 i MiR200, gdzie najważniejsze były wszechstronność i prostota użytkowania. Oznacza to, że nie potrzeba wcześniejszego doświadczenia, aby zaprogramować MiR500. Równocześnie bardzo łatwo jest rozbudowywać i wymieniać górne moduły, w związku z czym robota można wykorzystywać do wielu zastosowań transportowych. Może on na przykład zostać wyposażony w podnośnik palet, przenośnik taśmowy lub ramię robotyczne.

MiR500 ma takie same wymiary, jak standardowa europaleta, dlatego firma MiR spodziewa się, że większość sprzedanych modeli MiR500 będzie używana do transportu palet w obszarach przemysłowych i magazynach na całym świecie. Transport palet przeprowadzany jest z użyciem specjalnie zaprojektowanych podnośników palet i ram, które zapewniają stabilną obsługę i transport. Wysoka prędkość robota MiR500 upraszcza transport palet we wszystkich rodzajach przedsiębiorstw i odciąża pracowników, którzy mogą się zająć bardziej wartościowymi czynnościami.