Miotały ogniem, tańczyły, śpiewały i rysowały!

  15 grudnia 2011r. budynek Akademii Górniczo-Hutniczej zmienił się w prawdziwe pole walki robotów. Wtedy to odbył się trzeci już Finał Turnieju Robotów Mobilnych Legomotive organizowany przez Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków (www.BEST.krakow.pl).

  W wydarzeniu brało udział pięć trzyosobowych drużyn – cztery złożone ze studentów AGH, oraz jedna z przedstawicieli jednego z krakowskich liceów. Przed Finałem, podczas trzydniowych warsztatów, uczestnicy budowali swoje maszyny z zestawów Lego Mindstorms. Efekty przeszły wszelkie oczekiwania – roboty wykazały się szybkością, precyzją, tańczyły, „śpiewały” i miotały ogniem.

  Konkurencje polegały na jak najszybszym i dokładnym pokonaniu trasy wyznaczonej na papierze, narysowaniu loga BEST-u i „Freestyle”, czyli zaskoczenia czymś jury i organizatorów.

  Zwycięstwo odniosła drużyna licealistów „Szwedzkie danie”, która swoim robotem przekształconym w miotacz ognia „wymiotła” konkurencję.

  Nagrody były warte takich zmagań. Zwycięzcy otrzymali sprzęt specjalistyczny dla elektroników ufundowany przez firmę Semicon, przyrząd pomiarowy myDAQ, bony na drukowanie 3D od firmy Solveere, a także licencję na oprogramowanie LabVIEW przekazane przez National Instruments, oraz książki techniczne od firmy Helion.

  Board of European Students of Technology – to międzynarodowa organizacja non-profit, działająca przy 91 najbardziej prestiżowych uczelniach technicznych Europy. Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków jest lokalną grupą organizacji, istniejącą już 18 lat przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.