Michell Instruments Ltd. otrzymał kolejną akredytacje UKAS

13 maja 2004 r.

Firma Michell Instruments poinformowała o przyznaniu firmie przez UKAS (United Kingdom Accreditation Service) oficjalnego atestu na rozszerzony zakres kalibracji wilgotnościomierzy w laboratorium w Cambrigde.

Oznacza to najwyższy poziom zaufania jakim UKAS od lat obdarza usługi Michell Instruments. Akredytacja obejmuje rozszerzenie zakresu kalibracji w granicach od 10 do 98% rh w temperaturze od 10 do 82°C oraz w zakresie od 10 do 73% rh w temperaturze 82 do 90°C. Błąd pomiarów wynosi 2% w przypadku wilgotności względnej w temperaturze 20 do 90°C oraz 2.3 % w temperaturze 10 do 20 °C.

Laboratorium Michell Instruments w 1986 roku było pierwszym na świecie które otrzymało akredytacje UKAS na kalibracje wilgotności, obecnie kalibruje wilgotnościomierze niemal wszystkich światowych producentów.

Higrometry Michell Instruments są obecnie akredytowane do pomiarów wilgotności w zakresie od -90°C do +82°C z dokładnością do 0.15 °C.

Ostatnia akredytacja oznacza, że laboratorium Michell Instruments oferuje teraz pełen zakres kalibracji wilgotności względnej, utrzymując się na czele światowych firm zajmujących się produkcją i kalibracją wilgotnościomierzy.
żródło wiadomości www.michell.com.pl