Metso otwiera nowe centrum technologiczne w Helsinkach

  Nowe centrum technologiczne firmy Metso zostało otwarte 22 września br. w Helsinkach (Finlandia). Control Engineering Polska, jako jedyny magazyn automatyki przemysłowej z Polski, miał możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu. Ceremonia otwarcia centrum technologicznego została poprzedzona seminarium i zwiedzaniem fabryki.

  Metso jest jednym ze światowych liderów w zakresie produkcji zaworów a także usług z nimi związanych. Swoją silną pozycję na rynku zbudowała w kilku gałęziach przemysłu: olejowym i gazowym, papierniczym, rafineryjnym oraz chemicznym/petrochemicznym. Ciągłe inwestowanie w rozwój produktów doprowadziło firmę do uzyskania pozycji jednego z wiodących dostawców inteligentnych systemów zamknięcia typu włącz – wyłącz, systemów ESD, a także zaworów i aplikacji do monitorowania stanu rzeczywistego.

  Decyzja o zainwestowaniu kapitału w nowe centra zarówno w Chinach jak i w Finlandii została podjęta w 2008 roku w czasie, kiedy sytuacja na rynku była bardzo niepewna. Jednocześnie została poprzedzona bardzo wnikliwą analizą rynkową i możliwościami firmy. Podjęcie tak ryzykownej decyzji pokazało klientom, że Metso posiada długoterminową strategię rozwoju i nie przejmując się światowym kryzysem postanowiło dalej rozwijać zarówno swoje produkty jak i usługi.

  Z dzisiejszego perspektywy widać, że decyzja okazała się trafna. Nowa fabryka w Finlandii, pomimo że przez ostatnie 6 miesięcy była przenoszona, osiąga rekordową produkcję. – Nasze obecne dostawy odniosły 50-proc. wzrost w porównaniu do zeszłego roku. Obecnie produkcja wynosi 2500 zaworów miesięcznie i w przyszłości będzie wzrastała odpowiednio do światowego zapotrzebowania – mówi Markku Simula prezes flow control business w Mteso. Nowe centrum technologiczne jest domem dla 800 inżynierów automatyki. Natomiast produkcja działa na dwie zmiany z prawie maksymalną wydajnością.

  Dzięki projektowaniu całej linii produkcyjnej od podstaw została ona tak skonstruowana, aby spełniać długoterminową strategię firmy skupioną na ulepszaniu jakości produktów i usług jak również na spełnianiu zróżnicowanych oczekiwań klientów. Nowe centrum technologiczne zastąpiło starą fabrykę mieszczącą się w wielu osobnych budynkach w Roihupelto, Helsinki. Nowa fabryka zwiększa możliwości ulepszania produktów, zaoszczędza na czasie przepływu półproduktów pomiędzy stanowiskami a co za tym idzie – zmniejsza koszty całego procesu.

   – Nasza nowa linia produkcyjna i laboratoria pozwalają nam na polepszenie naszych usług, z szybszymi dostawami a także z szerszą gamą produktów – nawiązuje Markku Simula. W  fabryce znajdują się laboratoria do testowania zaworów pod katem wytrzymałości temperaturowej a także jedno z najnowocześniejszych laboratoriów kriogenicznych dla przemysłu LNG.

  ###NEWS_VIDEO_1###

  Wszystkie zdjęcia i film zostały upublicznione przez Metso