M2M-710D ? moduł zdalnej kontroli urządzeń rozproszonych

Szeroka gama produktów ICP DAS w ofercie JM elektronik wzbogaciła się o moduł  M2M-710D, służący do zdalnego nadzoru i kontroli nad odległymi urządzeniami z wykorzystaniem sieci Ethernet. Dzięki temu urządzeniu operator może zdalnie sprawować nadzór nad maszynami i urządzeniami sterowanymi lokalnie poprzez sterowniki PLC lub kontrolery PAC, wykorzystując do tego technologie internetowe/ethernetowe.
 
Urządzenie wykorzystuje technologię łączenia w pary (pair connection), co oznacza, że użytkownik może operować odległym portem COM poprzez Internet tak, jakby było on lokalnym portem COM. Pozwala to na bezpośrednią kontrolę stanu urządzeń, szybsze reagowanie na pojawiające się awarie oraz wcześniejsze podjęcie działań prewencyjnych.
 
Wykorzystując technologię klient/serwer protokołu TCP/IP, moduł M2M-710D pozwala na transmisję danych z wykorzystaniem RS232/485 między urządzeniami lokalnymi i zdalnymi poprzez Ethernet, tworząc niejako pomost do ich przesyłu. Urządzenie posiada wbudowany serwer WWW umożliwiający kontrolę, nadzór oraz sterowanie modułem M2M-710D za pomocą tradycyjnej przeglądarki internetowej.
 
Moduł ICP DAS M2M-710D oparty jest na procesorze 80186, 80 MHz oraz posiada 512 KB pamięci SRAM i 512KB pamięci Flash. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji 1x RS232, 1xRS485 oraz 1xEthernet. Urządzenie przystosowane jest do zasilania napięciem z zakresu 10 ~ 30 VDC, pracy w temperaturach -25oC do +75oC oraz montażu naściennego lub na szynie DIN.