LWT300

Najnowsze radary falowodowe LWT300 to dziedzictwo ich starszych poprzedników z serii MT5000, MT5100 i MT5200, wzbogacone o najnowocześniejsze rozwiązania ABB, które sprawdziły się w wielu urządzeniach z zakresu aparatury kontrolno-pomiarowej.

Do ich zalet należą:
– Wyświetlanie krzywej echa na wyświetlaczu, dzięki czemu użytkownik w każdym momencie może dopasować sondę do aplikacji, lub zweryfikować jakość sygnału pomiarowego.
– Szeroka rodzina falowodów, w skład której wchodzą: falowody prętowe, linkowe oraz współosiowe.
Spośród rozwiązań, które można spotkać w innych urządzeniach ABB, do najważniejszych należą:
– Zunifikowany układ menu, co pozwala pracownikom obsługi technicznej szybciej opanować obsługę urządzenia, dzięki wcześniejszym doświadczeniom z programowaniem lub uruchamianiem innych produktów AKP produkowanych przez ABB
– Wyświetlacze w technologii TTG (Through The Glass), umożliwiające obsługę urządzenia bez konieczności otwierania pokrywy przetwornika. Wyświetlacze te są komplementarne z takimi urządzeniami jak m.in: przepływomierze typu Swirl/Vortex, przetworniki ciśnienia serii 266, przetworniki temperatury TTF300, czy laserowe przetworniki poziomu LLT100.
– Menu „Łatwe ustawienia”, które prowadzi użytkownika krok po kroku po najważniejszych parametrach bez potrzeby przeszukiwania całego menu.

Do głównych innowacji, które udało się wprowadzić w nowych radarach falowodowych, można zaliczyć:
– Zaawansowany algorytm pomiarowy LevelExpert™, który ułatwia pracę w zmiennym środowisku. Algorytm w jeszcze większym stopniu odfiltrowuje szumy pomiarowe, przez co radar monitoruje prawdziwe echo od poziomu i odrzuca pozostałe, fałszywe echa.
– Segmentowy falowód prętowy, który pozwala zastosować sztywny falowód w aplikacjach, które np. dysponują ograniczoną przestrzenią nad króćcem montażowym. Segmentowy falowód umożliwia również łatwiejszy transport, w porównaniu do tradycyjnych, sztywnych falowodów.