LG Philips brakuje pracowników

  Prezesi koreańskich spółek inwestujących pod Kobierzycami (Dolnośląskie) zaapelowali do miejscowych samorządowców o pomoc przy rekrutacji pracowników. Do końca 2011 r. Koreańczycy chcą zatrudnić 12 tys. osób, jednak obawiają się braku chętnych.
  13 października w Kobierzycach odbyło się spotkanie przedstawicieli dolnośląskich samorządów z koreańskimi przedsiębiorcami.
  W Biskupicach Podgórnych koło Kobierzyc powstajefabryka modułów LCD firmy LG Philips oraz sześć innych zakładów. W tym samym miejscu zainwestuje też japońska Toshiba, z którą LG ostatnio zawarł porozumienie o strategicznej współpracy.
  Starosta wrocławski Andrzej Wąsik, po rozmowie z prezesem LG Philips LCD Cohenem Choiem, przedstawił problem burmistrzom i wójtom dolnośląskich gmin, gdzie zarejestrowanych są tysiące bezrobotnych, ale bez odpowiednich kwalifikacji.
  Rozwiązaniem może być sięgnięcie po ?ukryte zasoby?, po bezrobotnych ze wsi. Stąd pomysł, żeby samorządowcy stworzyli u siebie w gminach punkty konsultacyjno-rekrutacyjne.
  ? Problemy są nie tylko w LG Philips, ale i w innych spółkach ? stwierdził prezes LG Philips LCD Cohen Choi. ? Do tej pory wszystko szło zgodnie z planem, ale teraz zaczniemy zatrudniać coraz więcej ludzi. Szukamy kierowników do pracy na budowie, ale też zwykłych pracowników. Od października do końca 2007 r. co miesiąc chcemy zatrudniać 300-400 osób. A plan długookresowy zakłada stałe zatrudnianie pracowników do 2011 r.
  Prezes Choi wyjaśnił natomiast, że ze względu na warunki pogodowe ? ostre polskie zimy ? LG Philips LCD chciałby jak najszybciej wybudować fabrykę i rozpocząć produkcję. Dodał, że nie będzie to możliwe, jeśli nie znajdą się pracownicy.
  LG Philips ? należący do koreańskiego koncernu LG Electronics ? zamierza zainwestować na Dolnym Śląsku 429 mln euro do końca 2011 r. Koreańskie przedsiębiorstwo będzie pierwszą międzynarodową firmą sektora LCD, rozpoczynającą tego typu produkcję w Europie. Fabryka LG Philips koło Wrocławia ma rozpocząć działalność w pierwszej połowie 2007 roku.
  Źródło: pb.pl