LG Electronics zainwestuje w Mławie 110 mln USD

  Do 2010 r. koreańska spółka LG Electronics zainwestuje 110 mln USD w budowę drugiej fabryki telewizorów cyfrowych w Mławie. Minister gospodarki Jacek Piechota podpisał w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych umowę w tej sprawie z przedstawicielami LG Electronics.
  ? Jest to inwestycja w nowe technologie, a także decyzja o utworzeniu ośrodka badawczego, decyzja o utworzeniu 2 150 miejsc pracy w samej fabryce docelowo, a także 5 tys. miejsc pracy wśród kooperantów ? powiedział Piechota po podpisaniu umowy.
  ? Co najważniejsze jest to przełom w naszych relacjach gospodarczych ze stroną koreańską i szansa na zachęcenie kolejnych inwestorów ? zaznaczył minister.
  Prezes LG Electronics Mława, Seog Ho No zapowiedział, że w 2007 r. LG chce dzięki inwestycji zdobyć pierwsze miejsce w Europie na rynku telewizorów cyfrowych. Celem firmy jest ekspansja na europejski rynek, który stanowi obecnie 47% światowego rynku telewizorów.
  Jak zapowiedział Seog Ho No, w 2010 r. koncern chce osiągnąć w Polsce obroty 3 mld USD. Dla porównania w tym roku obroty mławskiej fabryki mają wynieść 1 mld USD.
  ? Dzięki inwestycji powstanie centrum badawczo-rozwojowe, w którym znajdą zatrudnienie polscy inżynierowie. Oznacza to też ścisłą współpracę z regionalnymi uczelniami ? podkreślił Seog Ho No.
  Budowa drugiej fabryki rozpocznie się w kwietniu br. w 2005 roku planowane jest utworzenie 500 nowych miejsc pracy, a w 2006 roku 1 450. Docelowo, do końca 2010 roku, zatrudnionych zostanie 2 150 pracowników. Pierwsza fabryka LG w Mławie powstała w 1999 r.