Kursy certyfikacji z zakresu zarządzania energią Schneider Electric

  Schneider Electric uruchamia program certyfikacji online Professional Energy Manager (PEM) w ramach popularnej, niezależnej od dostawców platformy edukacyjnej Energy University™. Ten ekskluzywny program, który powstał we współpracy z Institute of Energy Professionals – IEP najstarszą inicjatywą edukacyjną na polu energetyki w USA, oferuje osobom zainteresowanym kwestiami energetycznymi z całego świata możliwość uzyskania prestiżowego certyfikatu potwierdzającego ich wiedzę i umiejętności w stale rozwijającej się dziedzinie zarządzania energią.

  Wraz z rozwojem sektora zarządzania energią, organizacje coraz częściej poszukują utalentowanych specjalistów, którzy zajmą się opracowaniem i administrowaniem programami podnoszenia wydajności energetycznej oraz mogą się pochwalić certyfikatami i doświadczeniem zdobytym podczas szkoleń. Program Professional Energy Manager oferuje wiedzę i umiejętności niezbędne, aby odnieść sukces na tym polu, potwierdzone uzyskanym certyfikatem.

  Program certyfikacji PEM na platformie online Energy University posiada też zalety niedostępne w tradycyjnych kursach, np. elastyczne grafiki zajęć, brak opłat oraz możliwość samodzielnego doboru tempa nauki i szybszego zakończenia kursu. Użytkownicy mogą też wykupić i zdać egzamin PEM za pośrednictwem wirtualnej platformy Uniwersytetu.

  „Jesteśmy podekscytowani możliwością udostępnienia naszym użytkownikom programów certyfikacji PEM w ramach Energy University” – mówi Susan Hartman, Global Manager, Customer Education. „Cieszy nas zwłaszcza fakt, że nowy program powstał we współpracy z IEP, renomowaną organizacją, oferującą najlepsze szkolenia i pomoc techniczną w dziedzinie praktycznego zarządzania energią. To wyjątkowe wydarzenie jest kolejnym kamieniem milowym w rozwoju Energy University, który pomaga specjalistom z branży rozwijać umiejętności, budować karierę i promować skuteczne rozwiązania zapewniające wyższą wydajność i zrównoważony rozwój ich firmom.”

  Przedstawiciele IEP są bardzo zadowoleni z partnerstwa z firmą Schneider Electric, której celem jest poszerzenie możliwości edukacji w dziedzinie zarządzania energią” – mów Thomas D. „Dan” Mull PE, PEM, współzałożyciel IEP. „Jesteśmy przekonani, że wraz z popularyzacją działań zmierzających do lepszego wykorzystania naszych zasobów energetycznych, wzrośnie też zapotrzebowanie na pracowników dysponujących specjalistyczną wiedzą na tym polu.”

  Energy University przygotowuje studentów do egzaminu, oferując serię darmowych, elastycznych czasowo i dostępnych na żądanie kursów dostępnych w 12 językach. Wśród omawianych tematów znajdują się takie kwestie jak rozpoznawanie możliwości podniesienia wydajności, układanie listy priorytetów w oparciu o dane, a także gromadzenie zasobów potrzebnych do zdefiniowania, sprzedaży i wdrożenia rozwiązania podnoszącego wydajność.

  Od momentu powstania Energy University w 2009 r., z jego oferty wiodących w branży, niezależnych kursów z zakresu wydajności energetycznej skorzystało ponad 130 tys. specjalistów z całego świata. W programie znajduje się ponad 150 różnych kursów. Nowy program certyfikacji PEM stanowi kolejną szansę dla pracowników zajmujących się kwestiami energetycznymi, aby stać się ekspertami w swoich firmach.