KR Quantec-2

KR Quantec-2 to robot nowej generacji wyznaczający nowe horyzonty – zarówno w klasycznym, jak i cyfrowym świecie produkcji. Jego możliwości obejmują długofalowe aspekty, takie jak uproszczenie uruchamiania, obniżenie nakładów na konserwację oraz optymalizację procesów obsługiwanych przez system.

Robot zachwyca wydajnością, ekonomicznością i wszechstronnością, pozwalając klientom na jego wykorzystanie w niemal każdym zakładzie produkcyjnym.

Nowy model KR Quantec to innowacyjna koncepcja obsługi, która ma ogromny wpływ na trwałe obniżenie kosztów eksploatacji. Dzięki większej dostępności i szybszej wymianie części zamiennych zmniejszono ich wymaganą ilość o 50%! Do tego KR Quantec-2 zapewnia o 10% niższe zużycie energii niż w porównywalnych maszynach oferowanych przez konkurencję, mniej czasu potrzebnego na szkolenie i uproszczone uruchamianie.

Z kolei innowacyjna koncepcja konserwacji zapewnia optymalną wydajność podczas cyklu życia robota. Zakłada ona maksymalne wydłużenie okresów międzyserwisowych oraz maksymalne skrócenie czasów potrzebnych na konserwacje czy naprawy. Dzięki temu udało się zauważalnie wydłużyć okres dostępności technicznej robota, osiągając nadzwyczajny wynik 99,999%!

Nowy robot KR Quantec-2 ułatwia prace inżynieryjne nawet w skomplikowanych sytuacjach dzięki zmniejszeniu krawędzi kolizyjnej o 10% poprzez zastosowanie smuklejszej kiści i mniejszej podstawy.