Konwerter IO-Link dla urządzeń RS232

Firma Balluff oferuje proste i praktyczne rozwiązanie do łączenia urządzeń RS232 bezpośrednio z interfejsem IO-Link. Jest to prawdopodobnie pierwszy tego typu konwerter dostępny na rynku, umożliwiający współpracę urządzeń takich, jak skanery kodów kreskowych, drukarki czy kontrolery RS232 z terminalem IO-Link.

Kosztowne, alternatywne metody komunikacji wymagające dodatkowych komponentów, takich jak karty RS232 do integracji z odpowiednimi kontrolerami, są teraz zbędne. Użytkownik może przełączyć się na IO-Link i korzystać ze wszystkich zalet tego nowoczesnego standardu komunikacji. Na przykład, może niezawodnie monitorować wszelkie urządzenia i szybko konfigurować je z centralnej lokalizacji.

Nowy kontroler IO-Link jest zamykany w trwałej obudowie ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP67, wymiarach wynoszących 118 x 18 mm i masie jedynie 100 g. Zawiera wejścia cyfrowe (2 x PNP, type 3) i diody LED ułatwiające diagnostykę. Połączenie z interfejsem IO-Link jest realizowane za pośrednictwem 4-pinowego portu M12. Po stronie interfejsu RS232 zastosowano 8-pinowe złącze żeńskie M12, dostarczające równocześnie napięcie zasilania 24 V do urządzenia RS232.

http://www.balluff.pl