Kontrolery robotów przemysłowych EPSON SCARA

Roboty EPSON SCARA mogą być sterowane za pomocą dwóch kontrolerów – RC180 lub RC620+. Pozwala to na dobór optymalnego rozwiązania do danej aplikacji. Oba kontrolery współpracują z oprogramowaniem RC+ do wspomagania projektowania aplikacji zrobotyzowanych. Kontrolery robotów EPSON wyposażone są w pełną funkcjonalność związaną z bezpieczeństwem aplikacji oraz mogą pełnić funkcję nadrzędną w aplikacji. Kontroler jest integralną częścią robota i dostarczany jest wraz z nim.
OPTYMALNE ROZWIĄZANIE DO WIĘKSZOŚCI APLIKACJI – RC180
Kontroler EPSON RC180 to idealne rozwiązanie do sterowania pojedynczym robotem EPSON SCARA. Bogate funkcje komunikacyjne tego kompaktowego lecz zaawansowanego technicznie kontrolera pozwalają na integrację robotów EPSON SCARA ze sobą oraz z innymi elementami aplikacji. Kontroler RC180 zwany również kontrolerem Slave pozwala na komunikację w sieciach przemysłowych jako Slave (DeviceNet, Profibus, CC-Link, Ethernet IP). Wysokiej jakości elektronika, niezawodne oprogramowania oraz zaawansowane funkcje komunikacyjne i bezpieczeństwa pozwalają sprawnie zrealizować każdą aplikację. Możliwość rozbudowy kontrolera o dodatkowe opcje komunikacyjne pozwala sprawnie realizować skomplikowane aplikacje wymagające współpracy z wieloma urządzeniami zewnętrznymi.

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI – RC620+
Kontroler RC620+ (Master) to zaawansowane rozwiązanie pozwalające na podłączenie i synchroniczne sterowanie wieloma robotami (do 4 ramion, maksymalnie 20 osi sterowanych) za pomocą jednego kontrolera. Umożliwia również sterowanie i nadzór nad całą aplikacją z poziomu kontrolera robota. Funkcje komunikacyjne zastały rozbudowane o standardy przemysłowe Master (DeviceNet, Profibus, Ethernet/IP). Kontroler RC620+ umożliwia współpracę robota z podajnikami taśmowymi oraz pobieranie/odkładanie elementów w ruchu (kontrola posuwu taśmy), a wielowątkowość dodatkowo zwiększa możliwości, czyniąc z kontrolera Master potężne narzędzie do zastosowania zarówno w prostych, jak i skomplikowanych aplikacjach.
Więcej informacji na stronie www.astor.com.pl/robotyzacja.