Kontrakt Enea Operator z ABB za 27,6 mln zł

    ABB dostarczy ponad 1200 sztuk transformatorów rozdzielczych na potrzeby Enea Operator. Przetarg został rozstrzygnięty w 2012 roku. Zgodnie z jego warunkami, do końca obecnego roku ABB ma dostarczyć około 1278 sztuk transformatorów średniego napięcia o mocy od 40 kVA do 1000 kVA. Wartość kontraktu to 27,6 mln złotych brutto.
    Transformatory przeznaczone będą do instalowania napowietrznego i wnętrzowego na terenie działania ENEA Operator w zachodniej i północno-zachodniej Polsce. Niektóre z nich staną się elementem rozbudowy sieci energetycznych i posłużą do nowych przyłączeń, a inne zastąpią dotychczas eksploatowane transformatory, charakteryzujące się wyższym poziomem strat jałowych. Tym samym nowe transformatory przyczynią się do wzrostu efektywności i niezawodności sieci, zmniejszając straty związane z dystrybucją i przesyłem energii elektrycznej.

    Zamówienie zrealizuje Zakład Transformatorów Rozdzielczych ABB w Łodzi.

    – Cieszymy się, że tak prestiżowy klient, jakim jest spółka Enea Operator, po raz kolejny obdarzył nas swoim zaufanie – mówi Andrzej Kapczyński, dyrektor dprzedaży Transformatorów ABB.

    W ostatnich dwóch latach ABB w Polsce podpisała kilkanaście dużych kontraktów na dostawę w sumie ponad 8 tys. transformatorów dystrybucyjnych dla krajowych grup energetycznych jak PGE, Tauron, Enea i Energa.