Konkurs: Mitsubishi dla studenta

MPL Technology ogłosiło konkurs, którego celem jest znalezienie nowych oraz nowatorskich pomysłów, które wykorzystują sprzęt automatyki Mitsubishi Electric i w realnych zastosowaniach pozwalają uzyskać:

  • większą oszczędność energii,
  • większą dokładność i wyższą jakość,
  • ulepszone przetwarzanie wyjść.

Studenci dowolnej polskiej wyższej uczelni mogą przedstawiać nowe i innowacyjne pomysły, które w realnym zastosowaniu, wykorzystując sprzęt automatyki Mitsubishi Electric, pozwolą doprowadzić do większej oszczędności energii, poprawić dokładność i jakość lub udoskonalić przetwarzanie sygnałów wyjściowych.  

Każdy z pięciu finalistów zdobędzie stypendium w wysokości 2000 Euro, co jest formą wsparcia w ich dalszym kształceniu. Równocześnie ich wydziały na uczelni zostaną nagrodzone demonstracyjnym zestawem automatyki, opartym na zaawansowanej technologii Mitsubishi Electric z serii Q PLC. 

Ponadto główny zwycięzca wraz z jego opiekunem naukowym, zostanie zaproszony do złożenia wizyty w fabryce Mitsubishi Electric w Nagoya w Japonii. W ramach nagrody przewidziano przeloty, zakwaterowanie w hotelu, możliwość zobaczenia najnowszej, działającej technologii automatyki oraz odbycie podróży swojego życia. 

Pięćdziesięciu następnych zawodników otrzyma nagrodę pocieszenia.

Chris Hazelwood, który w imieniu Mitsubishi Electric organizuje konkurs, powiedział:

?Automatyka jest niezwykle ważna dla Polski. Wraz z przestawianiem się światowej ekonomii, Polska staje się globalną potęgą przemysłową i produkcyjną. Chcąc jednak osiągnąć ten stan, należy stosować zaawansowane technologie, które zapewnią utrzymanie minimalnych kosztów i maksymalną wydajność. Ta przemiana podstawy narodowego przemysłu ma miejsce teraz i będzie kontynuowana przez następną dekadę lub dłużej. W ten sposób kolejne pokolenie inżynierów staje się niezwykle ważne dla rozwoju kraju. Mitsubishi chce zrobić wszystko, żeby dodać młodym inżynierom odwagi, niezbędnej do uchwycenia istoty kompletnej automatyzacji, aby byli w stanie popatrzyć dalej, poza oczywistą realizację i zrozumieć, że prawdziwa automatyzacja jest niekończącym się procesem udoskonalania. Mamy takie odczucie, że konkurs będzie wesoły, skieruje trochę światła na istotę technologii oraz na prawdziwie utalentowanych młodych inżynierów, a poprzez zestawy demonstracyjne na wydziałach uczelni technicznych, przyniesie korzyść szerszej rzeszy studentów.?  

Komplet szczegółów związanych z konkursem oraz formularze zgłoszenia, można pobrać ze strony www.automation-scholarship.com.