Koncern zbrojeniowy przejął firmę produkującą znaczniki RFID

    Koncern zbrojeniowy Lockheed Martin przejął firmę Savi,produkującą znaczniki i osprzęt RFID. Celem transakcji jest stworzenie rozwiązań logistycznych dla armii amerykańskiej. Według informacji portalu i gazety ?Defence Industry Daily? (DID) transakcja miała wartość 400 mln USD.
    Całe przejęcie ma służyć opracowaniu zintegrowanych rozwiązań do wspomagania transportu i logistyki.
    Lockheed Martin przejął Savi, gdyż jest on na rynku amerykańskim głównym producentem tagów aktywnych RFID, czytników oraz rozwiązań do automatyzacji odczytu i wprowadzania danych do znaczników RFID. Firma ta pracuje głównie dla administracji publicznej; ma więc wszystkie stosowne certyfikaty, umożliwiające tworzenie rozwiązań dla amerykańskiej armii.
    Klientem, dla którego takie rozwiązanie jest opracowywane, jest US Marines. Piechota morska USA jest bowiem bardzo zainteresowana opracowaniem szybkiego systemu zaopatrywania, który umożliwiłby składanie sprzętu i wyposażenia w zintegrowane palety, które można by od razu transportować na miejsce przeznaczenia i do poszczególnych pododdziałów.
    Według Defence Industry Daily Savi pod kierownictwem Lockheeda Martina, poza opracowaniem wdrożenia dla US Marines, tworzyłaby rozwiązania logistyczne i transportowe z użyciem znaczników RFID również dla sojuszników USA z NATO.