Kolejni przedsiębiorcy inwestują w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  9 inwestorów w połowie lutego br. otrzymało zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Przedsiębiorcy zobowiązali się do nakładów inwestycyjnych na  poziomie blisko 360 mln PLN oraz  stworzenia prawie 770 miejsc pracy.

  Coko-Werk zbuduje w Łódzkiej Specjalnej Strefie swój drugi zakład. Spółka  dostarcza elementy z tworzyw sztucznych  łódzkim  producentom sprzętu AGD. Wzniesie na 0,5-hektarowej działce na Nowym Józefowie na granicy Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego (podstrefa Łódź) nowy zakład, w którym zatrudnienie znajdzie około 30 osób. Koszt inwestycji planowany jest na co najmniej 33 mln PLN. W  Coko-Werk w Łodzi pracuje obecnie 200 osób.

  Producent jednorazowych opakowań dla gastronomii, spółka WinCup na 2,5-hektarowej działce na Nowym Józefowie, na granicy Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego (podstrefa Łódź) zbuduje kosztem 20 mln PLN nowy zakład, w którym zatrudnienie znajdzie prawie 155 osób. WinCup jest jednym z największych w Europie producentów jednorazowych naczyń, które trafiają między innymi do sieci restauracji szybkiej obsługi.

  Blisko 150 osób znajdzie pracę w nowym zakładzie meblarskim spółki TDW w Woli Krzysztoporskiej (powiat piotrkowski).  Firma  zainwestuje w nowy projekt co najmniej 15 mln PLN. Spółka TDW jest pierwszym podmiotem gospodarczym w podstrefie w Woli Krzysztoporskiej.

  Firma Flexpol, zajmująca się produkcją folii polipropylenowych, kosztem 75 mln PLN rozbuduje swój zakład w Płocku. Jest to pierwszy inwestor w utworzonej w 2010 roku podstrefie ŁSSE w Płocku. Powstanie tam ponad 30 nowych miejsc pracy. Dzięki nowej inwestycji liczba pracowników spółki wzrośnie do 180.

  Suwary Tech jest spółką córką notowanej  na Giełdzie Papierów Wartościowych spółki Suwary S.A.  Firma w Ksawerowie, w nowej podstrefie ŁSSE wzniesie zakład, w którym będą powstawać opakowania z tworzyw sztucznych. Inwestycja warta jest 22,4 mln PLN. Zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie ponad 30 osób.

  SWM-Poland zainwestuje  co najmniej  8 mln PLN w rozbudowę istniejącego w podstrefie Stryków zakładu. Spółka posiada już jedno zezwolenie na działalność w łódzkiej Strefie. Zajmuje się produkcją papieru do papierosów z nadrukowanymi paskami zmniejszającymi ryzyko pożaru.  Ze względu na rosnący popyt na swoje produkty inwestor zdecydował się zakup nowych maszyn i uzyskanie drugiego zezwolenia w ŁSSE. Zobowiązał się do stworzeniadodatkowych 10 etatów i utrzymania istniejących 90 stanowisk pracy.

  Poprawa  – Producent OpakowańTekturowych – firma o polskim kapitale poniesie nakłady w wysokości co najmniej 6 mln PLN na budowę w podstrefie Ostrzeszów (województwo wielkopolskie) zakładu produkcyjnego. Pracę w nim znajdzie prawie 50 osób.

  Colian Centrum Logistyczne w Opatówku (województwo wielkopolskie) wzniesie wart co najmniej 80 mln PLN zakład  produkcji wyrobów cukierniczych, w którym zatrudnienie znajdzie blisko 250 osób.

  Procter & Gamble Operations Polska wybuduje w Warszawie zakład produkcji chusteczek do pielęgnacji niemowląt o wartości kilkudziesięciu milionów dolarów. Dzięki inwestycji powstanie co najmniej 60 nowych miejsc pracy. To czwarta inwestycja koncernu Procter & Gamble w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej