Kolejni inwestorzy w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  Dziewięć firm otrzyma w poniedziałek zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zainwestować mają one w sumie ok. 360 mln zł oraz stworzyć prawie 770 miejsc pracy.

  80 mln zł ma kosztować wybudowanie zakładu produkcji wyrobów cukierniczych przez spółkę Colian Centrum Logistyczne. Inwestycja powstanie na terenie podstrefy ŁSSE w Opatówku w województwie wielkopolskim. Zatrudnienie ma tam znaleźć co najmniej 250 osób.

  75 mln zł zainwestuje firma Flexpol, zajmująca się produkcją folii polipropylenowych. Za te pieniądze chce ona rozbudować swój zakład w Płocku. Jest to pierwszy inwestor w utworzonej w 2010 roku podstrefie ŁSSE w Płocku. Powstać ma tam ponad 30 nowych miejsc pracy. Dzięki inwestycji zatrudnienie w spółce wzrośnie do 180 osób.

  Kolejną firmą jest Coko-Werk, która dostarcza elementy z tworzyw sztucznych producentom sprzętu AGD. Spółka, kosztem co najmniej 33 mln zł, zbuduje w łódzkiej strefie swój drugi zakład. Zatrudnienie znajdzie w nim ok. 30 osób. W Coko-Werk w Łodzi pracuje obecnie 200 osób.

  Ponad 22 mln zł ma kosztować Suwary Tech (spółka – córka notowanej na warszawskiej giełdzie spółki Suwary) wybudowanie w nowej podstrefie ŁSSE w Ksawerowie zakładu, w którym będą powstawać opakowania z tworzyw sztucznych. Pracę ma tam znaleźć ponad 30 osób.

  Producent jednorazowych opakowań dla gastronomii WinCup na granicy Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego zbuduje za 20 mln zł nowy zakład, w którym zatrudnienie znajdzie co najmniej 155 osób. WinCup jest jednym z największych w Europie producentów jednorazowych naczyń.

  Co najmniej 150 osób znajdzie pracę w nowym zakładzie meblarskim spółki TDW w Woli Krzysztoporskiej (powiat piotrkowski). Firma zainwestuje w nowy projekt co najmniej 15 mln zł. Spółka TDW to pierwsza firma w podstrefie ŁSSE w Woli Krzysztoporskiej.

  8 mln zł ma kosztować spółkę SWM-Poland rozbudowa zakładu w podstrefie Stryków. Firma jest producentem papieru do papierosów z nadrukowanymi paskami zmniejszającymi ryzyko pożaru. Ze względu na rosnący popyt na swoje produkty inwestor zdecydował się zakup nowych maszyn i uzyskanie drugiego zezwolenia w ŁSSE. Zobowiązał się do stworzenia dodatkowych 10 etatów i utrzymania istniejących 90 stanowisk pracy.

  Producent opakowań tekturowych Poprawa zamierza wybudować za 6 mln zł w podstrefie Ostrzeszów zakład produkcyjny. Pracę w nim znajdzie co najmniej 50 osób.

  Ostatnią z firm jest Procter & Gamble, który wybuduje w podstrefie w Warszawie wart kilkadziesiąt milionów dolarów zakład produkcji chusteczek do pielęgnacji niemowląt. Dzięki inwestycji powstanie co najmniej 60 nowych miejsc pracy. To czwarta inwestycja koncernu Procter & Gamble w ŁSSE.

  Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1997 roku. Obejmuje obszar prawie 1200 ha; składa się z 43 podstref. Aktywnie funkcjonuje w niej ponad 130 inwestorów. Łączna wartość nakładów inwestycyjnych wyniosła dotąd ponad 8 mld zł, natomiastliczba deklarowanych miejsc pracy sięga ponad 25 tys.