Kolejne przejęcia Schneider Electric

    Schneider Electric przejmie American Power Conversion (APC). Umowa przewiduje, że Schneider wykupi wszystkie rezerwowe akcje APC za gotówkę ? kwota za akcje wyniesie około 6,1 mld USD.
    APC jest światowym liderem rynku zasilania gwarantowanego (do aplikacji krytycznych, wymagających bezprzerwowego, pewnego zasilania). Połączenie firmy z MGE UPS Systems, należącej do francuskiego koncernu, sprawia, że Schneider Electric stanie się największą firmą tego sektora na świecie.
    Rynek ten notuje szybkie i pewne wzrosty podtrzymywane przez rosnącą liczbę krytycznych aplikacji, odpowiedzialnych za niezawodność sieci energetycznej i sieci wymiany informacji.
    Firma APC zatrudnia 7 600 pracowników na całym świecie. 52% sprzedaży to zamówienia realizowanych w USA, 30% w Unii Europejskiej i 18% w Azji, gdzie ma silną bazę produkcyjną. Firma sprzedaje przede wszystkim małe i średnie urządzenia nieprzerwanej dostawy energii (UPS). W ostatnim czasie zanotowano także wzrost sprzedaży systemów UPS dużej mocy.
    Źródło: automatyka.pl