Kolejne polskie misje handlowe z zielonymi technologiami GreenEvo

  W październiku rozpoczynają się kolejne misje handlowe promujące polskie innowacyjne technologie wyłonione w ramach programu GreenEvo – podał resort środowiska. Przedsiębiorcy odwiedzą Algierię, Malezję, Ukrainę i Wietnam.
  "Misje handlowe służą konkretnemu celowi. Chcemy pokazać, że program GreenEvo to grupa firm innowacyjnych, oferujących doskonałe rozwiązania środowiskowe, które mogą być atrakcyjne dla kontrahentów na całym świecie" – powiedział cytowany na stronie resortu minister środowiska Marcin Korolec.

  Korolec dodał, że jest przekonany, że "misja okaże się sukcesem i wygeneruje w niedalekiej przyszłości wiele kontaktów biznesowych, jak miało to miejsce do tej pory".

  Według resortu, laureaci dwóch zakończonych edycji GreenEvo poprawili średnio o ponad 30 proc. swoje wyniki finansowe, a ponad połowa z nich zwiększyła zatrudnienie.

  Jak podało MŚ, plan wyjazdów w ramach misji handlowych jest bardzo napięty. W tym tygodniu zaplanowano spotkania polskich firm z wietnamskimi przedsiębiorcami, a ponadto w dniach od 10 do 13 października wezmą one udział w III Międzynarodowych Targach i Konferencji Zielonych Technologii i Produktów Ekologicznych – IGEM 2012 obywających w Kuala Lumpur.

  Od 14 do 17 października laureaci GreenEvo będą prezentowali swoje rozwiązania technologiczne na Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnych i Trwałego Rozwoju – ERA 2012, które odbędą się w Oranie (Algieria). W tym miesiącu przedsiębiorcy odwiedzą jeszcze Kijów na Ukrainie, gdzie planowane jest spotkanie z działającymi tam przedsiębiorcami.

  W trakcie październikowych misji, prezentowane będą polskie zielone technologie m.in. komponenty do szybkiej budowy domów energooszczędnych i pasywnych, T-Technology – rozwiązanie służące do przeróbki odpadów z tworzyw sztucznych na paliwa płynne czy technologia służąca do ekologicznego oczyszczania ścieków.

  W trakcie misji handlowych polscy przedsiębiorcy mają odwiedzić w listopadzie Chile i Rosję.

  GreenEvo Akcelerator Zielonych Technologii jest projektem Ministerstwa Środowiska, mającym na celu transfer polskich innowacyjnych technologii środowiskowych i globalną promocję polskiej myśli technicznej. Priorytetem jest dostarczanie polskich technologii na rynki zagraniczne.