Kobold Instruments – Manometr cyfrowy do cieczy i gazów

 Inteligentny manometr cyfrowy MAN-SD zbudowany jest na bazie czujnika piezorezystancyjnego, który zapewnia wysoką klasę dokładności pomiarowej 0,5. Wyniki pomiarów przedstawiane są na dużym czterocyfrowym wskaźniku LCD. Frontowy panel z wyświetlaczem jak i cała obudowa mogą być obracane w celu dogodnego dla obsługi odczytu zmierzonego ciśnienia.
Wykonanie części mających kontakt z mediami ze stali kwasoodpornej oraz czujnika ciśnienia z tlenku aluminium pozwala stosować go w wielu aplikacjach z mediami agresywnymi.

Manometr MAN-SD może być wyposażony w:

  • wewnętrzną pamięć, w której przechowywana jest wartość maksymalna lub minimalna zmierzonego ciśnienia,
  • programowalne wyjście bistabilne,
  • wyjście analogowe 0?2 VDC, które może być wykorzystane do rejestracji przebiegów zmian ciśnienia.

Dostępne są zakresy pomiarowe ?1?0 bar do 0?600 bar. Zasilanie manometru odbywa się za pomocą baterii 9 V. W przypadku baterii litowej o pojemności 1 200 mAh czas jej życia przy ciągłej pracy wynosi 10 000 h.
Brak części ruchomych czyni go bardziej odpornym na drgania przenoszone z instalacji. Ewentualne drgania nie mają wpływu na dokładność pomiaru.
MAN-SD dzięki swoim właściwościom znajduje zastosowanie m.in: przy monitoringu procesów przemysłowych, w laboratoriach pomiarowych, w układach hydraulicznych. www.kobold.pl